FOTO: Pauž sašutumu par Aizputē nozāģētājiem veselajiem kokiem 14

Jau pa gabalu var pamanīt, ka Aizputes Novadpētniecības muzeja apkārtnē ir nozāģēti lieli koki, kuri nav bijuši bojāti. Tas radījis satraukumu aizputnieku vidū.

“Tiek zāģēti unikāli koki, dārzi. Tas notiek Aizputē,” ieliekot bildi sociālajā tīklā “Facebook”, raksta aizputnieks Māris Linde. Viņš portālam norāda, ka katru gadu Aizputē kaut kur tiek zāģēts. Nozāģēti ir netikai koki, bet arī vesels dārzs, arī reti koki. Šoreiz pie muzeja tikai viens bijis nokaltis, bet pārējie pašos spēka gados.

Muzeja apkārtnē ir nozāģēti aptuveni desmit koki, vēl vairākiem ir sakopti vainagi, informē Aizputes novada domes izpilddirektore Astrīda Eņģele. Viņa piebilst, ka tika nozāģēti bīstamie koki un tie, kuri aizsedza  fasādi.

Portāls pamanīja, ka koki ir nozāģēti arī Saules ielā.

Plašāk par nozāģētajiem kokiem lasiet "Kursas Laika" 16. janvāra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 14

A

Veci koki pilsēta ir apdraudejums, veci, lieli, cik nav sabojātu māju, auto utt.

pirms gada, 2020.01.14 14:56

Nonono

Cik žēl, ka agrāk tik skaisto Aizputi atstāj bez kokiem. Vēl vairāk izcelsies pelēkie grausti. Tieši ar skaistajiem kokiem vienmēr saistījās Aizpute. Cerams vismaz, ka ir arī speciālistu atzinums,ka koki tiešām bija bīstami

pirms gada, 2020.01.14 19:57

Jolantai

Noteikti atkal muzeja vadītāja izdomajusi.... viņai visu laiku kāds traucē? Kādai fasādei traucējs? Plus audits varetu paskatīties vai 6 stati nav par daudz muzejā??? Nju ko tad dara katru dienu parskaita kolekciju???

pirms gada, 2020.01.14 21:20

aizput

Kas kādu auditu taisīs! Tādas barotavas kā muzejā ir daudzas. Stāvu zemāk ir Jaunatnes centrs kurā apmācītāji ir vairāk kā mācekļi. Divas no lasītājiem tukšas bibliotekas ar baru darbiniecēm. Sporta centrs ar slaveno šautuvi kurā barojas ģimene jau četrās paaudzēs. Tā varam turpināt..........!

pirms gada, 2020.01.15 10:23

Nezinītis

Gari, ar aplauztiem zariem, saknēm, kas lien ārā no zemes. Tiešām tie bija unikāli un saudzējami? Visa muzejā pakrante ir gadiem pienācīgi nekopta. Un nu jau vairs arī neko neizdarīs.

pirms gada, 2020.01.15 03:46

Z

Koku zāģēšanas indeve Aizputē ir gadu gadiem. Ja bezdarbniekam nav ko dot darīt, tad liek atkal nozāģēt vai galīgi apspokot kādu koku.
Sevišķi tā saucamajā sestdienas talkā: attiecīgais subjekts izlīdis no migas un licis lietā motorzāģi – nozāģējot skaistu liepu vai arī izraujot ar saknēm skaisti ziedošu krūmu, tad jūtas vareni pastrādājis. Skaistu koku, zem kuriem patverties no svilinošās saules vasarā vai salasīt liepu ziedus no zemākiem zariem kļūst arvien mazāk.

pirms gada, 2020.01.15 13:08

Skumji

Cik zinoši cilvēki. Pārzin katras iestādes darba specifiku. Vai te kāds izsaka savu viedokli no pārpildītās domes kabinetiem?

pirms gada, 2020.01.15 18:29

muzeja apmeklētājs

Pārpildītās domes kabineti...jā, drusciņ vēl jāpaciešas līdz reformai, nezaudējiet cerību, tad pēc katra sīkuma brauksiet uz Liepāju! Bet muzeja vadītājas vietā es kliegtu skaļi, ka kalnu vajag labiekārtot, tur tā ļoti primitīvi viss sastādīts. Un tie nožēlojamie koki, neko jaunu jau nevar izveidot, ja nenocērt vai neapgriež vecos. To katrs dārznieks zina.

pirms gada, 2020.01.16 11:49

Urķis

Kur tad Aizputes dome dabūs malku, jo dāņi nedeva piekļuvi mežam, dabūja to pārdot, bet malku vajag, tāpēc arī zāģē visus pēc kārtas .

pirms gada, 2020.01.15 21:08

aizput

Vai tad tā malka un tie baļķi paliek pašvaldības vajadzībām?

pirms gada, 2020.01.17 09:36

uzac's

uzskatu, ka pilsētas sakopšanai veiktie darbi ir izdarīti pareizi, vēl tikai pilsētas centrā pie Mākslas skolas būtu jāattīra tā, nu jau stipri saaugusī siena, jeb vismaz jāizkopj to s koku vainagus. Un pie ceļdaļas, no tām tūjām tūlīt ''mamuti līdīs ārā'', mazie kātiņi tur vakara garlaicībā, aliņu arī mēdz sūkt uzvelkot pa dūmam.

pirms gada, 2020.01.16 19:44

AIZPUTNIEKS

Būtu jauki ,ja sastādītu jaunus kociņus un tos koptu,lai neizaug tik lieli un neapdraud cilvēkus. Lai jaunai paaudzei būtu zaļā rota,it sevišķi muzeja kalnā,tas visus priecēja gan vasarā,gan rudenī. Par kokiem ir jārūpējas,jākopj laicīgi ,kamēr koks ir mazs.lai aug kupls ,zarots.Kokus taču var veidot. Lūdzu stādiet jaunus kociņus!!!!!!

pirms gada, 2020.01.18 19:10

Aizputes novadā