Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Miķeļa svētki Alsungā

Kad citviet notiek Miķeļdienas gadatirgi, Alsungā svin plašāk. Svētā Miķeļa svētki ar dažādiem pasākumiem miesai un dvēselei tur noris trīs dienu garumā.

Svētais Miķelis ir Alsungas katoļu baznīcas aizbildnis, stāsta alsundznieks Juris Lipsnis, piebilstot, ka tas arvien parūpējoties, lai svētku dienā ir labs laiks. "Pērn no rīta tā kā sāka pilināt, bet aizgrieza ciet. Citi taisa pilsētas svētkus vasarā, mēs – šinī laikā."

"Pa nopietnam" šos svētkus svin trešo gadu, apgāžot uzskatu, ka Katoļu baznīca ir ļoti konservatīva. Alsungā tā esot progresīva. Suitenes dzied svētajā misē – latīņu valodā un velkot tradicionālo "ē". Dievkalpojums un koncerti baznīcā organiski saplūst ar tirgu tās priekšā – tā esot bijis vienmēr.

Pēc velosipēdistiem orientēšanās sacensībās dodas braucēji gan ar retro, gan modernajiem močiem. "Apkārtni nepazīstam, vadīsimies pēc kartes," apņēmības pilni veikt aptuveni 30 kilometru braucienu ir pāvilostnieki Inta un Varis Vīganti, sēžoties uz melnā "Harley Davidson".

Tirgus placī dažāda gadagājuma cilvēki staigā tautastērpos. Izrādās, uzvilkuši par godu šiem svētkiem. "Tā tas notiek tieši Miķeļtirgū un arī Lieldienās," stāsta viena no tautastērpa valkātājām Līga Jansone. Tērps daļēji pašas gatavots – brunči pašausti, brošas – pasūtītas. Alsungā ir aušanas darbnīca, kur sievas pašas auž sev suitiem raksturīgos tērpus, un to valkātāju kļūstot arvien vairāk. "Ja tev ir tautastērps un tu to nevelc, ejot uz baznīcu, tad priekš kam tev tas?" jautā J. Lipsnis.

Vairāk lasiet "Kursas Laika" 26. septembra numurā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā