FOTO: Lejaskurzemes bibliotekāres piedalās Grāmatu draugu ķēdē

Nedēļas nogalē Rīgā norisinājās Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākums "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde", kurā starp 14 tūkstošiem dalībnieki piedalījās arī Lejaskurzemes novadu bibliotekāres un palīdzēja piepildīt Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktu.

Vairāki tūkstoši cilvēku no rokas rokā nodeva grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas Krišjāņa Barona ielā uz jauno Nacionālo bibliotēku jeb Gaismas pili, kas atrodas Daugavas otrajā krastā. Lai gan ēka vēl nav nodota ekspluatācijā, jo tai konstatēti vairāki ugunsdrošības pārkāpumi, sestdien tā tika atvērta uz pāris stundām, lai bibliotekāri, cilvēki no visas Latvijas un arī ārvalstīm varētu akcijas "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde" laikā palīdzēt piepildīt daļu no Tautas grāmatu plaukta, kurā grāmatas cilvēki ir dāvinājuši kopā ar saviem stāstiem par to, kāpēc šī grāmata ir svarīga.

Portāls piedāvā Cīravas bibliotekāres Anitas Tuleiko fiksētos fotomirkļus. Bildes no pasākuma apskatāmas arī Nīcas un Pāvilostas novada domes mājaslapās.  

Plašāk par bibliotekāru sajūtām lasiet trešdienas, 22. janvāra, "Kursas Laiks" numurā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā