Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Kazdandznieks Alfrēds Leja atklāj piepildītas dzīves recepti 3

Kazdandznieks Alfrēds Leja vada savu desmito gadu desmitu un smejot teic, ka pats brīnās, kā izdevies tik garu un raibu mūžu nodzīvot. Dzīves piespēlētās apstākļu sakritības un piedāvātās iespējas ļāvušas iegūt gan labu izglītību, gan tikt pie profesijas mūža garumā un satikt cilvēku, ar kuru kopā veidot ģimeni un vadīt dienas jau 67 gadu garumā. A. Leja priecājas – liktenis viņam bijis labvēlīgs.

Par sporta pedagogu kazdandznieks strādājis, kā pats saka, “līdz mūža galam”. Kazdangā savas pedagoga gaitas uzsācis un te tās arī beidzis. Vienīgā darbavieta – Kazdangas tehnikums. A. Leja priecājas, ka viņam veiksme smaidījusi arī vēl kādā lietā – savulaik nav ticis iesaukts armijā.

Valsis mūža garumā. Tā varētu teikt par Alfrēda un viņa sievas Veritas kopdzīvi. Kad A. Leja sāk stāstīt par abu iepazīšanos, sarunai pievienojas arī sieva, smejot sacīdama: “Jānāk paklausīties, vai pareizi stāsta.”

Daudz labu vārdu dzīves laikā A. Leja saņem ne tikai no sievas, bijušajiem kolēģiem, cīņubiedriem un audzēkņiem, bet arī augstām amatpersonām. 500 dažādi diplomi – gan par sportiskajiem sasniegumiem, gan pedagoģisko darbu, kā arī aktīvo iesaistīšanos sporta un sabiedriskajā dzīvē. Ilgus gadus kazdandznieks darbojas Latvijas Olimpiskajā komitejā, sporta veterānu kustībā.


Plašāk par Alfrēdu Leju lasiet "Kursas Laika" 15. novembra numurā!


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Irēna Ilga Upeniece ( Linde )

Sirsnīgi sveicieni bijušajam sporta skolotājam kad es no 65-68 gadam mācījos Kazdangā , toreiz sportā vienu otru diplomu ieguvu , un tās tā īsti bija manas vienīgas sporta gaitas dzīvē . Tagad gan neregulāri nodarbojos ar nūjošanu. Bet tagad redzams , ka sportam dzīvē ir nozīmīga loma skolotāja dzīvē , tāpēc vēlu stipru veselību arī turpmākos dzīves gadus !

pirms gada, 2018.11.15 09:46

Cīrava

Daudz Laimes jubilejā un lielie sveicieni no Cīravas sportistiem, veselību un izturību.

pirms gada, 2018.11.15 10:25

Aigars no Dunalkas

Jūs patiešām esat skolotājs ar lielo burtu. Ko lai saka Priekā

pirms gada, 2018.11.15 12:29

Aizputes novadā