FOTO: Cīravniece Ina Gertsone iemīlējusies zīda vistiņās

Mājas mīluļi var būt arī putni. Bet šoreiz nebūs stāsts par dekoratīvām sugām vai šķirnēm, piemēram, papagaiļiem, kanārijputniņiem, amadīniem un ūbelēm vai pieradinātām savvaļas spārnainajām radībām, bet gan par vistām. Aizputes novada Cīravas pagastā dzīvojošās Inas Gertsones ģimene, iedvesmojoties no tā, ka pašiem ļoti patīk dzīvā radība un aug mazbērni, pievērsusies zīda vistu turēšanai. “Ieraudzīju šīs vistiņas sociālajos tīklos un iemīlējos!” teic Ina.

Ina ir bērnu apģērbu šuvēja. Viņa darbu veic savā dzīvesvietā, līdz ar to paliek laiks pievērsties dažādām papildu nodarbēm. Ina savas idejas izliek dārza un sētas iekopšanā.
Mežmalā esošās mājas sētā ir arī neliela kūtiņa. Agrāk tajā turēti lauksaimniecības dzīvnieki, taču tas laiks sen esot garām. Pēdējos gadus Gertsoni tur tikai mājputnus.

“Fantastiski putni!” Viņa ir sajūsmā. “Parastās vistas nemaz tā nevar noķert uzreiz – lai noķertu, ir jāpapūlas, bet šīs pašas nāk klāt un ļaujas pa rokām,” skaidro putnu saimniece.

Tiklīdz Ina ieiet kūtī, spilgti baltas krāsas un neparasta izskata vistas un gailīši skrien klāt pie būra režģiem un kaut ko savā putnu valodā čivina.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 13. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Aizputes novadā