Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Cīravas bibliotēkā noslēdzies Dzejas maratons

No 7.līdz 23. septembrim Cīravas bibliotēkā norisinājās dzejas maratons. Tajā, saistībā ar Dzejas dienām, bija ietvertas vairākas interesantas un izzinošas aktivitātes. Visiem bibliotēkas apmeklētājiem ( īpaši bērniem un jauniešiem) bija iespēja aktīvi darboties un izteikt savas izjūtas dzejas pantos. Pavisam norisinājās trīs dažādi pasākumi.

Īstajā Dzejas dienu nedēļā notika akcija „Vieta tavai dzejai”, kuras ideja tika patapināta no Liepājas dzejas pasākumu rīkotajiem. Akcijas laikā katram bija iespēja nākt uz bibliotēku un ierakstīt savas vai dzejnieka rindas īpaši sagatavotos plakātos kā vēstījumu par prieku sev un citiem. 10. septembrī, sadarbībā ar Aizputes pilsētas bibliotēku, notika brauciens uz Kurzemes dzejas dienām Ventspilī bibliotēku darbiniekiem, literatūras skolotājiem un dzejas cienītājiem.

Trešā aktivitāte, dzejas maratona noslēgums, norisinājās pagājušajā nedēļā, kad divu pēcpusdienu garumā bērni un jaunieši tika aicināti uz dzejas darbnīcu „Esi dzejnieks - radi no nekā!”. Darbnīcā piedalījās vietējo mācību iestāžu audzēkņi, kuriem patīk netradicionāli domāt un radoši darboties. Bērni un jaunieši varēja iepausties dzejā visdažādākos veidos: aprakstot T-kreklus, salvetes, plakātus un balonus ar savu izvēlēto dzeju, salikt un pierakstīt rīmju pantus, vizualizēt dzeju, tās saturu atveidojot plastilīnā vai uzzīmējot zīmējumā, kā arī mēģināt salikt savu dzejas rindas no avīžu rakstu tekstiem.

Abu dienu garumā darbnīca bija ļoti apmeklēta, nāca gan Dzērves pamatskolas skolēni, gan Cīravas AVS audzēkņi. No radītajiem darbiem bibliotēkas zālē ir tapusi savdabīga dzejas izstāde, kura apskatāma līdz 30. septembrim. Bibliotēkas darbiniekus ļoti priecēja Cīravas AVS 1. pavāru kursa un skolotājas Spodras Dīķes viesošanās dzejas darbnīcā, kas visiem kopīgi izvērsās par interesantu un radošu tikšanos.

Mēs, bibliotēkas darbinieki, gaidīsim 20. oktobri, kad kopā ar Dzērves pamatskolas skolotājiem un vecāko klašu skolēniem dosimies uz Cīravas AVS, kur tikšanas ar dzeju turpināsies. Ar savām dziesmām un dzejas vārsmām ciemos tiek gaidīti Ventspilī dzejas dienās satiktie jaunieši- Daina Vanaga ar savējiem Liepājas jaunajiem dzejniekiem.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā