FOTO: Cīravas bibliotēkā apskatāmas Eināra Kviļa gleznas

No 12.janvāra Cīravas pagasta bibliotēkas zālē apskatāmas gleznotāja, grafiķa un multimākslinieka Eināra Kviļa gleznas, vēstīts Cīravas pagasta mājaslapā.

Mākslinieks ir vairāku mūzu kalps, kam tuva ne tikai gleznošana un grafika, bet arī multimediju māksla un mūzika, īpaši stīgu instrumenti – etnomūzika.

Eināra Kviļa dzimtā puse ir Jēkabpils. Viņš mācījies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, studējis grafiku Latvijas Mākslas akadēmijā, ilgus gadus vadījis zīmēšanas un grafikas studijas Rīgas Skolēnu pilī, pasniedzis gleznošanu un kompozīciju.

Mākslinieks piedalās dažādos mūzikas projektos, bet vasaras bieži pavada plenēros. Izstādē apskatāmi darbi, kas tapuši gleznotājam apceļojot Kurzemes jūrmalu un vērojot dabas norises. Īpaši interesanti un spilgti ir Eināra Kviļa gleznotie portreti, kuri krāsu salikums spēj uzrunāt ikvienu izstādes apmeklētāju.

Mākslinieks, kurš sevi dēvē arī par spēlmani, nenošķir savā daiļradē mūziku un vizuālo mākslu: "Būtībā tas ir viens un tas pats. Viena veseluma sastāvdaļas."

Izstāde Cīravā apskatāma līdz 28. februārim.


Pievieno komentāru

Aizputes novadā