FOTO: Cīravā atklāj izstādi, kurā glezno visa ģimene

Cīravas bibliotēkas zālē 11. martā tika atklāta neparasta izstāde, kurā vienkopus savus darbu rāda  mākslinieku ģimene - Agnese Matisone, Terēze Marija un Jānis Rudzītis.

Radītie darbi ir ļoti spilgti un krāsaini, pavasarīgi priecīgos toņos. Agnese turpina savas ilustrētās grāmatas “Par stirnu pārvērstā princese” tēmu. Japānā pērn izsludinātajā latviešu tautas pasaku ilustrāciju konkursā māksliniece ieguva galveno balvu un iespēju iepazīties ar šo valsti tuvplānā, stāsta Cīravas bibliotēkas vadītāja Anita Tuleiko.

Jānis Rudzītis, kurš ikdienā strādā par pedagogu, mācot skolēniem darbmācību un vizuālo mākslu, pēc garāka pārtraukuma pieķēries pie otām un speciāli šai kopizstādei radījis interesantus krāsu un faktūras apvienojuma darbus – ģimenes portretus. Mazajai ģimenes atvasei Terēzei Marijai krāsu pasaule kopš dzimsānas nebūt nav sveša. Pēc mammas teiktā, viņas pirmie darbiņi vispirms ir tapušu uz istabas sienām, bet tagad iztēles radītais skatāms kopīgā izstādē.

Izstādes atklāšanas jauko noskaņu papildināja bērnudārza “Pīlādzītis” mazie dziedātāji skolotājas Lāsmas Jūrmales vadībā, bet sirdsmīļas dzejas rindas runāja Dzērves pamatskolas skolnieces Amanda Gintere un Lauma Eglīte. Visiem bija iespēja ne tikai apskatīt ģimenes radītos darbus, izšķirstī Agneses ilustrēto pasaku grāmatu, bet saņemt mākslinieku autogrāfus uz speciāli šim pasākumam radītām pastkartēm.

Izstāde Cīravā apskatāma līdz 8. aprīlim.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā