FOTO: Bērni cep un rotā piparkūkas 2

Reizi mēnesī Gramzdas pamatskolas skolēni dodas uz Cīravas profesionālo vidusskolu, lai iepazītu, ko piedāvā skola, un iemācītos jaunas lietas. Decembrī svēts pienākums – cept piparkūkas un rotāt tās ar krāsainām glazūrām, šonedēļ raksta "Kursas Laiks".

Bērni atzīst, ka mājās piparkūkas necep un glazūru arī netaisa, bet šogad mammām gan prasīšot to darīt, jo tagad būšot iemācījušies. "Mums te ir pulciņš. Iepriekš ar skolotāju Rotu mācījāmies par virtuvi, apskatījāmies traktorus," stāsta Madara. Visi atzīst, ka Cīravā ir ļoti interesanti un var daudz ko jaunu uzzināt.

Profesionālās vidusskolas pasniedzēja Solvita Bumbiere pastāsta, ka šajā reizē viss notiek ap piparkūkām. "Paši cep un paši rotās. Visi kopā gatavojām glazūru." Katru reizi tiek apgūts cits uzdevums: pirmajā iepazīšanās reizē bērni uzzināja, kas pavāram jāzina, kad atrodas virtuvē.

Gramzdas skolas direktors Henrijs Ķeružis pastāsta, ka šie braucieni ir interešu izglītības programmā, kur lauku bērni tiek orientēti praktiskai izglītībai.


Plašāk 10. decembra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Dace

Patiess prieks par šādu praktisku bērnu darbošanos...noderēs visu dzīvi!

pirms 6 gadiem, 2014.12.11 22:00

pilsonis

Lielie, mācieties no mazās Gramzdas skolas.Nekas nav ķeksītim vai parādei, bet pārdomāti lietderīgs.

pirms 6 gadiem, 2014.12.12 09:27

Aizputes novadā