FOTO: Aizputes vidusskola noslēdz mācību gadu ar svētkiem 3

Aizputes vidusskolā maija beigās notika mācību gada noslēguma pasākums. Šāds pasākums skolā notika jau trešo gadu. Tas kļuvis par labu tradīciju, kad skola ir atvērta visiem, kuri vēlas piedalīties: skolēniem, vecākiem, radiem un draugiem. Šogad pasākuma tēma bija „Ģimene” un  radošās stacijas tika veidotas sadarbībā ar  skolēnu vecākiem, informē Aizputes vidusskolas direktore Gunta Vīdnere.

Atklāšana notika plkst. 18.00 skolas priekšā ar direktores Guntas Vīdneres uzrunu, savukārt mācību pārzines Rudīte Vītola un Vita Buzoverova nosauca zelta un sudraba liecību ieguvēju vārdus un runāja par šī mācību gada skolēnu sasniegumiem izglītībā un sportā .  Pasākumu ieskandināja dziedošā  Ļaudamu, Roņu un Zālīšu ģimene ar skolas himnu. Pēc tam folkloras kopa „Misiņkalns” , kuru vada Vija Līce, iesaistīja drosmīgākos klātesošos rotaļās.

Skolā darbojās 10 radošās stacijas.  Skolas priekšā Eduarda Boļšakova un Ineses Šteimbergas organizētā stacijā „Brauc droši” pie policistiem varēja pārbaudīt savas zināšanas riteņbraukšanā, bet pie ugunsdzēsēju depo  bija izveidota Zinta Roņa veidotā  stacija „Degpunkts”, kurā varēja iepazīties ar ugunsdzēsēju aprīkojumu, izmēģināt roku  ūdens šalts virzīšanā mērķī utt.  Trešā stacija, kura atradās laukā, bija „Motociklistu vasara”. Tajā pulcējās visi tie, kuriem interesē tehnika un moči.  Uldis Zaharāns , Guntis Reķēns  un Jānis Vītols bija labi eksaminētāji jautājumos par motocikla uzbūvi u.c.

Ienākot skolā, 1.stāva vestibilā visiem paveras jauks skats: vestibila pirms tam nedzīvā siena ir atdzīvojusies.  Par to jāteic paldies vizuālās mākslas skolotājai Ilzei Spīrei. Uz sienas ir uzgleznots ziedošs skolas koks , kura 22 zaros skolēni no katras klases atstājuši savu izveidoto ziediņu. Turpat vestibilā gleznošanas darbnīcā „Performance” katrs,  kurš vēlējās, varēja piedalīties  vienota mākslas darba tapšanā.

 Mazliet tālāk stacijā „25 g kultūras” notika pasaku lasīšana un mīklu minēšana.

 Savukārt bioloģijas kabinetā stacijā „Šķirotava” varēja  izmēģināt spēkus dažādu ar bioloģiju saistītu uzdevumu veikšanā  (piemēram, dzīvnieku pēdu , koku lapu, sēklu atpazīšanā u.c. ),ko sagatavoja un izveidoja Maira Kaktiņa, Solvita Reine, Evija Alecka, Gaļina Rēdere.

 2.stāvā konferenču zālē pie Mārtiņa un Alberta Santiem varēja fotografēties  stacijā „Zibsnis”. Bija jautri un interesanti, jo savai fotogrāfijai  katrs pats varēja izvēlēties fonu.  Savukārt vestibilā pie skolotāju istabas visi varēja apskatīt skolēnu veidoto izstādi „Manu vecāku vaļasprieki”. Vecajā skolā 2.stāvā stacijā ”Ballējam, neguļam” uz deju grīdas lielā ekrāna priekšā tika izdejotas dažādas kustības, kuras koordinēja Inta Oša un Jana Jankauska.

3.stāvā arī bija jautri: komandas varēja veidot Gunitas Semmeres iecerēto  balonu piramīdas, bet jaunajā skolā stacijā „Burvju cepure” izvingrināt roku kāršu mešanā.

Vakara gaitā pasākuma dalībniekiem aktu zālē bija lieliska iespēja noskatīties divas teātra izrādes: skolēnu iestudēto ”Brēmenes muzikanti” krievu valodā ( skolotāja Irina Bogdane) un skolotāju izrādi „Dzīve notiek tagad” ( autore un režisore Juta Priedniece).

Vakara beigās tika apbalvotas labākās komandas un dalībnieki ar skolēnu pašgatavotām koka medaļām.

No pasākuma mājās visi devās smaidīgi un labā garastāvoklī, jo visiem kopā laiks bija labi pavadīts.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

korķis

Tie, kuri neaizgāja smaidīgi mājās, vēl otrā dienā apreibuši klaiņoja pa centru ...

pirms 5 gadiem, 2015.06.08 19:31

Tētis

Tik žēl, ka nevienu ģimeni tā īsti arī neredz nevienā fotogrāfijā.

pirms 5 gadiem, 2015.06.08 20:55

Aizputes novadā