FOTO: Aizputes novada iedzīvotājas Ingunas Vālodzes dobes pārsteidz ar karalisku krāšņumu

Aizputes pagasta “Graudiņu” zemnieku saimniecībā “Amaranti” ik vasaru ar skaistiem ziediem un reibinošu aromātu zied dažādu šķirņu, krāsu un ziedu lilijas. Audzētāja Inguna Vālodze atzīst, ka laikā no jūlija sākuma līdz pat augustam ik dienas iespējams vērot kāda jauna zieda parādīšanos – katrai šķirnei 0,2 hektāru lielajā platībā savs ziedēšanas laiks.

I. Vālodze liliju audzēšanu uzsākusi 2003. gadā. Pievērsties tieši šo ziedu audzēšanai pamudinājusi kāda radiniece, kura tos nelielā platībā audzējusi piemājas dārzā Koknesē un vedusi tirgošanai uz vietējo tirdziņu.

“Amarantos” aug aptuveni 80 šķirņu lilijas. To sīpolus I. Vālodze aizvien iepērk no selekcionāriem, jo pati ar selekciju nenodarbojas.

Izrādās, ka laikapstākļi ietekmē ne tikai ziedu augšanu, bet arī to izskatu. Piemēram, saule un lietus ietekmē ziedu toņa spilgtumu. Lilijām vajag vēju, vajag, kas ātri nožāvē lapas.

Par krāšņo ziedu labsajūtu rūpējas ne tikai pati I. Vālodze, bet arī visa ģimene – dzīvesbiedrs Aigars, dēli Kristers un Sandris. Vecākais Alvis palīdzējis mājaslapas un internetveikala izveidē, kā arī uzņem foto, ko pēcāk interneta vidē ievietot.

Plašāk par Ingunas Vālodzes lilijām lasiet "Kursas Laika" 16. jūlija numurā!


Pievieno komentāru

Aizputes novadā