FOTO: Aizputē var aplūkot izstādi "Bite kā brīnums"

No 3. janvāra Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde “Bite kā brīnums”.

Tajā ir aplūkojamas Latvijas skolu vizuālās mākslas konkursa "Bite kā brīnums" skolēnu darbi. Šī konkursa idejas autors un izstādes iniciators ir mākslinieks, vizuālās mākslas pedagogs un biškopis Imants Ozols.

Konkurss tika organizēts sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību un tajā piedalījās 181 Latvijas skola, iesniedzot 936 darbus, no kuriem diplomus un atzinības rakstus saņēma 133 skolēni. Konkursa mērķis bija ļaut skolēniem radoši izpausties un dažādās glezniecības tehnikās popularizēt biti kā interesantu kukaini un tā nozīmi dabā.

Izstādei atlasīti 60 konkursa dalībnieku darbi: no tiem 37 ir diplomētie un tie, kas spilgti raksturo biškopības nozari visā tās daudzveidībā. Skolēnu darbos bite attēlota gan ziedos, gan dravā, gan klusajā dabā ar medus veltēm, gan stilizēti dažādās modernisma izpausmēs.

Izstāde ir ceļojoša. Tā jau izstādīta daudzviet Latvijā, kā arī Lietuvas biškopju saietā – Pluņģē. Atzinīgus vārdus tai veltījusi arī Latvijas zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

"Pašā ziemas viducī izstāde apmeklētājiem sirdīs spēs uzburt gaišumu un vasaru. Te, pateicoties Latvijas skolēnu zīmējumiem, gaisā atkal uzvirmo ziedu smarža, bišu sanoņa un ziedu daudzkrāsainība," pastāsta Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja Jolanta Berga.

Skolēnu zīmējumu izstāde muzejā būs apskatāma līdz 5. februārim. Bet 31. janvārī pulksten 10 ikvienam būs iespēja tikties ar konkursa idejas autoru I. Ozolu.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā