Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Aizputē atklāj Mārtiņa Freimaņa piemiņas vietu

Ceturtdien, 10. novembrī, ko atzīmē kā Mārtiņdienu, Aizputē atklāja šī gada janvārī pāragri aizsaulē aizgājušā mūziķa Mārtiņa Freimaņa piemiņas vietu.

Pasākumā piedalījās liels skaits ļaužu - Mārtiņa tuvinieki, radi, draugi, paziņas un vienkārši talanta cienītāji, klātienē pārliecinājās portāls "Rekurzeme". Piedāvājam fotogaleriju.

Pieminekļa izveide bija pirmais un galvenais mērķis, ko šogad apņēmās paveikt Mārtiņa Freimaņa fonds. Līdzekļi šim nolūkam tika ziedoti piemiņas koncertā Arēnā Rīga 11. martā, un turpmāk Mārtiņa atdusas vietā Aizputē sliesies skaists akmens, kurā kā simbolisks tēls atveidota Mārtiņa sirds.

Pieminekļa autors ir mūziķa draugs Uldis Zariņš, pieredzējis tēlnieks, kurš regulāri piedalās Eiropas lielākajos smilšu un ledus skupltūru festivālos.

Vēl ceturtdien starpnozaru mākslas grupas SERDE rezidencē Aizputē notika M. Freimaņa otrā dzejas krājuma "Cilvēks parastais un viņa dienasgrāmata" atvēršanas svētki.

Grāmatu Mārtiņš bija plānojis jau sen, arī manuskripts bija jau sagatavots, taču to izdot viņš nepaspēja. Ciešā sadarbībā ar Mārtiņa draugiem, krājums izveidots atbilstoši autora iecerei – līdzās dzejas rindām lasāma arī Mārtiņa un viņa draugu dienasgrāmata. Arī krājuma mākslinieci Zani Ernštreiti izvēlējies pats Mārtiņš. Grāmata tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Nice Place atbalstu, to izdevis Mārtiņa Freimaņa fonds.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā