Fermu paplašināšanu neatbalsta 6

Atsauksmes par būvniecības projektu iedzīvotāji var iesniegt vēl līdz 9. maijam

“Jāatrod visiem pieņemams kompromiss,” par dāņu cūkaudzēšanas kompleksu paplašināšanu saka Aizputes domes deputāts Linards Tiļugs. Pašlaik iedzīvotāji šo ieceri krasi noraida.

Lažas pagastā saimniekojošā dāņu SIA “Nygaard International” aicināja iedzīvotājus uz cūku kompleksu paplašināšanas projekta prezentāciju.

Jau ziņots, ka kompānija vēlas būvēt jaunas kūtis abos savos kompleksos – “Apriķi Bacon” un “Apriķi Breeding”. Perspektīvā uzceļot vēl 15 kūtis, kopā šeit būtu 24.

“Lai būvē, bet lai nekaitē citiem,” uzskata zemnieks Gunārs Ķeķis. “Visi klātesošie bija “pret”, izņemot tos, kuri pie viņiem strādā.” G. Ķeķa saimniecība atrodoties starp abiem kompleksiem. Fermas būvētas, neprasot kaimiņos esošās zemes īpašnieku viedokli. Vircas vešana esot piebremzēta, bet Apriķu centrā neciešamu smaku radot cūku vešana svēršanai no viena kompleksa uz otru.

Sanāksmē piedalījās arī pārstāvji no kaimiņu pašvaldībām, kuras apvienosies Aizputes novadā. “Tā ir runga ar diviem galiem,” saka L. Tiļugs.

Uz šo lietu varot skatīties no dažādām pozīcijām –ekonomiskās, cilvēciskās, nacionālpatriotiskās. Viņu nav pārliecinājuši kompānijas pārstāvju argumenti, piemēram, dažas jaunas darba vietas un salīdzinoši nelielais nodoklis par zemi. “Peļņa iet uz Dāniju, mums paliek piemēslota vide,” secina L. Tiļugs. Nedrīkstot ignorēt faktu, ka fermu un apkārtnes ūdenskrātuvēs jau konstatēts piesārņojums.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

smaagris

kaa jau´vienmeer letinjiem ir vainiigi kaadi citi vai tie buutu krievi, tagad daanji, bet mees pasji esam pasji sveetaakie, godiigaakie, patriotiskaakaa tauta pasaulee, smiekli par to visu naak!!! skumji, bet taa ir patiesiiba, neko pasji nespeejam un negribam, bet pie kritizeesjanas pirmie klaat, taa saka par cuucinjaam, ka pirmaas pie siles! un protams juutiigie deguni, ka tik tie deguntinji nesabojaas no paarlieka juutiiguma.

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 00:12

no cita pagasta

Ak jūtīgie latviešu deguni! Vai tad pašu cūkām s... nesmird? Tikai dāņiem? :)

pirms 11 gadiem, 2009.03.27 19:35

inese

Riebīgie dāņi! Bet kā tad viņi tur tik silti iekārtojās, nu ne bez divosīgās pastvecenes ziņas.

pirms 11 gadiem, 2009.03.27 15:02

ha ha

Dāņi lai vāc savas cūkas atpaķaļ uz Dāniju, un ļauj dzīvot visiem pie svaiga gaisa

pirms 11 gadiem, 2009.03.26 20:42

Aizputes novadā