Elektrības norēķinu kartes varētu būt jau pirms Ziemassvētkiem 1

Katra mājsaimniecība neatkarīgi no tā, cik trūcīgo personu tajā dzīvo, varēs saņemt vienu 500 kilovatstundu norēķinu karti, tās vērtība – 37,15 lati.

Sociālie dienesti apkopo datus
Uzņēmuma “Latvenergo” un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) parakstītais līgums par sociālā atbalsta kampaņu trūcīgajiem paredz, ka atbalsts elektrības maksājumiem tiks sniegts garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta saņēmēju mājsaimniecībām, kā arī trūcīgo ģimeņu ar bērniem mājsaimniecībām. LPS padomniece sociālajos jautājumos Silvija Šimfa lēš, ka šobrīd Latvijā ir ap 120 tūkstošiem trūcīgo personu, un 100 tūkstoši kartīšu varētu būt pietiekams daudzums, iespējams, pat ar nelielu rezervi.

Divu nedēļu laikā LPS apkopos informāciju no visām Latvijas pašvaldībām par trūcīgo mājsaimniecību skaitu un atbilstoši sadalīs dāvanu kartes visām pašvaldībām. Ja pašvaldība sarakstus neiesniegs, līgums paredzot kartes tām piešķirt proporcionāli.

Plānots, ka pirmās dāvanu kartes savu pašvaldību Sociālajos dienestos varēs saņemt jau pirms Ziemassvētkiem.  

“Savilkt galus” būs vieglāk
“Tas jau diezgan labi – par četriem mēnešiem apmēram. Tīri pieklājīgi,” vērtē Aiga, piecu bērnu māmiņa. Grāmatvedības ar ienākumu, izdevumu ailītēm neesot, taču tāpat skaitot diezgan cītīgi, ko kurā mēnesī var atļauties. Ne viņai, ne dzīvesbiedram algota darba neesot.

Ģimene dzīvo trīsistabu dzīvoklī ar malkas apkuri, stallītī tur divas govis. Mēnesī “nodedzinot” 120, 130 kilovatus. Dators, televizors bērniem, televizors lieliem, divi ledusskapji, 50 litru boilers karstam ūdenim, garāžā, stallītī elektrība, uzskaitaAiga. Rēķinus maksājot, kā kuru mēnesi izdodas, – pa bišķītim.

Ienākumi: apgādnieka zaudējuma pensija diviem vecākajiem bērniem, ģimenes pabalsts par visiem pieciem bērniem, tad vēl pašvaldības maksātais GMI pabalsts, lai uz katru pieaugušo sanāktu 40 latu, bet uz bērnu – 45. “Ja ir pieci bērni, vajadzības atrodas vienmēr,” vērtē Aiga. Precīzāk sakot, tās nekad nav pazudušas.

8. decembrī pulksten 11 “Latvenergo” rīkos semināru pašvaldību darbiniekiem. Neskaidrību gadījumā uz visiem klientu jautājumiem atbildes var saņemt, zvanot pa bezmaksas tālruni 80200402.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

???

Ká tas iespéjams? Tik maz kw ménesí par tik daudz elektroiekártám. Mums ir viss tas pats, tikai viens TV, viens ledusskapis un nav ne garázas,ne stalla, un nodeg pie 300 kw. ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

pirms 10 gadiem, 2009.11.26 12:03

Aizputes novadā