Dosies uz Starptautisko folkloras festivālu "Baltica 2015" 1

No 2015. gada 15. līdz 19.jūlijam Latvijā notiks starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2015". Festivālā piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Šogad „Baltica” dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē - 3500.

Festivāls „Baltica” ir Baltijas tautām vai valstīm nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tradicionālās kultūras vai mākslas izpausmes formas. „Baltica” kopš 1987. gada ik gadu pēc kārtas notiek Lietuvā, Latvijā vai Igaunijā. Šogad festivāls Latvijā notiek 10. reizi.

Starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2015" tēma ir "Mantojums".

Festivāla galvenie pasākumi notiks Rīgā, Rēzeknē un Rēzeknes novadā. Norises papildinās sarīkojumi Aizkrauklē, Cēsīs, Dikļos, Dobelē, Jūrmalā, Lielvārdē, Līvānos, Ludzā, Talsos, Viļakā, Viļānos un citviet. Pirmoreiz „Baltica” vēsturē festivāla koncerti notiks jaunajās koncertzālēs - Vidzemes koncertzālē Cēsīs un Latgales Vēstniecībā „Gors”, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Šogad festivāla „Baltica” programmā īpaši daudzveidīgi būs pārstāvēta stāstniecība – latviešu, igauņu, lietuviešu, skotu un spāņu stāstnieki savus klausītājus priecēs Rīgā, Cēsīs un Rēzeknē.

Tradicionāli "Baltica" programmu papildina viesi no dažādiem pasaules kontinentiem un reģioniem. Šogad festivālā būs iespēja redzēt viesus no Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Īrijas, Krievijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Spānijas un Ukrainas.

Rēzeknē Festivāla parka koncertā svētdien vienkopus būs skatāmas un klausāmas visas festivāla viesu kopas – tā ir dāvana festivāla dalībniekiem un viesiem.

Piektdien, 17. jūlijā uz Starptautisko folkloras festivālu „Baltica 2015” dosies Kazdangas pagasta folkloras kopas „Zīle” dalībnieces. Festivāla ietvaros folkloras kopa „Zīle” piedalīsies koncertos Rīgā un Rēzeknē - Novadu sadziedāšanās pasākumos Rīgā, Rīgas kanālmalā pie Latvijas Nacionālās operas un Rēzeknē, Rēzeknes pilskalnā, festivāla Dižkoncertā Rēzeknes novada Ančupāna ielejā. Festivāla noslēguma dienā folkloras kopas „Zīle” dalībnieces piedalīsies Saimes rītā Rēzeknes pilskalnā un svētku gājienā.

Lai folkloras kopas „Zīle” dalībniecēm svētkos skanīgas balsis, priekā mirdzošas acis un iespaidiem bagāts festivāla „Baltica” laiks! Lai Jums neaizmirstami svētki! Lai saule sirdī, prātos un dvēselē!

Lai Jums izdodas sajust, kā visa dzīvā radība saņem spēkus, uzplaukst neparastā krāšņumā un dāsni dalās ar ikvienu!
                        
Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Daina

Varējāt jau pielikt bildi ar mūsu skaistajām Zīlēm!

pirms 5 gadiem, 2015.07.16 07:07

Aizputes novadā