Divās skolās gaidāma direktoru maiņa 9

Kalvenē un Krotē pamatskolu direktori nolēmuši pārtraukt darbu skolas vadībā, pašvaldībām viņiem jāsameklē aizstājēji.

Šovasar atlūgumus uzrakstījuši divi bijušā Liepājas rajona skolu vadītāji – Kalvenes pamatskolas direktore Ausma Ērgle un Kronvalda Ata Krotes pamatskolas direktors Ilgvars Veļika, informē Liepājas rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Zigmunds Cinkus.

A. Ērgles lēmumu ietekmējušas izmaiņas likumdošanā, kas strādājošo pensionāru pensijas samazina par 70 procentiem, stāsta Kalvenes pagasta pārvaldes vadītājs Henrijs Junkarēns.

Pašlaik ar Aizputes novada domes priekšsēdētāja rīkojumu direktores pienākumus Kalvenes pamatskolā uzticēts veikt mācību pārzinei Skaidrītei Segliņai.

Aizputes novada domē saņemts arī viens iesniegums, kurā izteikta vēlme vadīt skolu, informē domes priekšsēdētājs Aivars Šilis. Dokumenta iesniedzējam atbildēts, ka to ņems vērā, organizējot konkursu uz direktora amatu, ko drīzumā izsludinās.

“Pensijas atņēma,” tā savu lēmumu pārtraukt darbu Krotes pamatskolā pamato direktors I. Veļika. Viņš iepriekš bijis militārajā dienestā, 45 gadu vecumā devies izdienas pensijā.

Tā kā I. Veļika dzīvo Rudbāržos, transporta izdevumiem vien mēnesī sanācis tērēt ap simt latu. Pēc pensiju samazinājuma savus izdevumus vairs nevarēšot atpelnīt, rēķina bijušais skolas direktors.

Savā dzīvesvietā I. Veļika pretendē uz Skrundas novada Rudbāržu pagasta pārvaldnieka amatu. Sēde, kurā tiks izskatīti pieteikumi, Rudbāržos notiks 23. jūlijā.

Pagaidām Krotē direktora pienākumus pilda Ginta Kaire, informē Bunkas pagasta izpilddirektors Edgars Dargužis. Priekules novada domes Izglītības, sporta un kultūras komitejas vadītājam Dzintaram Kudumam uzticēta atbildība par konkursa nolikuma izstrādi un konkursa rīkošanu uz vakanto direktora amatu, pastāsta Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

to vērotajs

Lūdzu uz manu e pastu pretenzijas pret Kairi, tas ir svarīgi lietas labā!
liepaja77@inbox.lv

pirms 11 gadiem, 2009.07.18 22:11

prese

Sekosim. Tekstā jau minēts, ka Aizputes novadā rīkos konkursu, tāpēc noteikti būs vajadzīgs arī nolikums.

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 15:14

vērotājs

Apšaubāmi vai Ginta Kaire spēs tikt galā ar tik nopietnu darbu kā skolas pat īslaicīgu pārraudzīšanu, ja viņa nespēja tikt galā ar savu audzināmo klasi nevienā situācijā un atteicās no tās audzināšanas.......

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 10:30

oma

Vai arĪ Aizputes novads izstrādājis konkursa nolikumu un rīko konkursu uz Kalvenes skolas direktora amatu? Varbūt prese pasekos šim procesam?

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 10:24

Aizputes novadā