Dāvina kurzemniekiem jaunus apavus

Īstenojot labdarības projektu "Priecīgas pēdas", trimdas latviešu jaunieši no Amerikas, Kanādas un Austrālijas dāvina jaunus apavus vairāk nekā 300 trūcīgajiem bērniem un pieaugušiem Kurzemē.

Labdarība akcija idejas autori ir ārzemju latviešu jaunieši no Garezera vasaras vidusskolas Mičiganas štatā. Skolā viņi ik vasaru sešas nedēļas apgūst latviešu valodu, literatūru, ģeogrāfiju, vēsturi, ticības mācību un folkloru. “Šajā projektā iesaistītie jaunieši ir dzimuši Amerikā, Austrālijā vai Kanādā. Taču viņu senču dzimtene ir Latvija, no kuras viņi aizbraukuši 2. Pasaules kara laikā. Trimdas latviešiem ir svarīgi uzturēt latvietību un kristietību. Labdarības projektu īstenošanu Latvijā ir gan aicinājums no Dieva, gan arī ciešās saknes, kas saista ar Latviju.

Šis ir jau trešais projekts, ko īstenojam Latvijā. Jau esam atbalstījuši latgaliešus, dāvinot tiem velosipēdus, kā arī vidzemniekus apgādājuši ar skola somām un siltām pusdienām. Šogad ziedojumus vācām, lai Kurzemes trūcīgajām ģimenēm varētu dāvināt jaunus, kvalitatīvus apavus,” paskaidro projekta “Priecīgas pēdas” vadītājs un Latviešu evaņģēliski luteriskās baznīcas Amerikā mācītājs Dāgs Demandts. Bībeles pantu: “Viens novilka savu kurpi un deva to otram.” jaunieši izraudzījušies par labdarības akcijas moto. Ziedojumus mērķa sasniegšanai jaunieši vākuši 15 pilsētās Amerikā, Kanādā un Austrālijā. Kopumā tika savākti 45 tūkstoši ASV dolāri, tādējādi vairāk nekā 300 trūcīgie bērni un pieaugušie Bārtā, Nīcā, Rucavā, Saldū, Paplakā, Cīravā, Valtaiķos, Kazdangā, Snēpelē, Pelčos, Piltenē, Kolkā, Strazdē, Nātriņciemā un Talsos tika pie jauniem apaviem. “Esmu gandarīts par iespēju iepazīties un sadarboties ar šiem uzņēmīgajiem jauniešiem un mācītāju, kuri nepazaudē latvietību būdami tālumā un vēl palīdz arī latviešiem šeit. Katrs viņu nostaigātais solis, vācot ziedojumus, atstās “Priecīgas pēdas” vairāku simtu kurzemnieku sirsniņās,” priecājas šī labdarības projekta sadarbības partneris, Aizputes, Cīravas, Snēpeles un Valtaiķu autonomo evaņģēliski luterisko draudžu mācītājs Varis Bitenieks.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā