Dāņu cūku fermu paplašināšanu neatbalsta 7

Aizputes novada dome ir pieņēmusi administratīvo aktu, kas neakceptē dāņu cūkaudzētāju tālākās būvniecības ieceri. Viņi sola no tās neatkāpties.

Jau vēstīts, ka dāņu cūkaudzētāji – SIA “Nygaard International” – vēlas Lažas pagastā pakāpeniski uzbūvēt vēl 15 jaunas kūtis. Bijusī Lažas pagasta padome šo ieceri neatbalstīja, un tālākie lēmumi jāpieņem Aizputes novada domei. Uzņēmuma pārstāvji bija iesnieguši prasību šā jautājuma izskatīšanu 30. septembra domes sēdē atlikt. “Lēmuma projekts nebija pienācīgi sagatavots,” uzskata SIA “Nygaard International” valdes priekšsēdētāja Aiga Bārdiņa.

Cūkaudzētāji to esot saņēmuši tikai dažas stundas pirms domes sēdes, un tajā neesot minēti būtiski viņu iepriekš rakstveidā paustie argumenti.

Kompānijai esot šaubas par lēmuma projekta sagatavošanā iesaistītās Lažas pagasta pārvaldnieces Māras Vētras objektivitāti. “Viņas vienīgais mērķis varētu būt par katru cenu nodrošināt mums nelabvēlīga lēmuma pieņemšanu,” pieļauj A. Bārdiņa.

Cūkaudzētāju prasību Aizputes dome saņēma tikai sēdes dienā, informē tās priekšsēdētājs Aivars Šilis. Deputāti to noprotestēja, administratīvo aktu izskatīja un pieņēma.

M. Vētra stāsta, ka aktā norādīts uz samērīguma principa trūkumu – nelielā teritorijā tik liels skaits apkārtējo vidi un cilvēku dzīvi ietekmējošu objektu būtu par daudz. Viņa arī saskata pretrunas dāņu iesniegtajā ietekmes uz vidi novērtējumā.

“Joprojām neesam saņēmuši Aizputes novada domes lēmumu, tāpēc par tā precīzu saturu mums ir grūti spriest,” A. Bārdiņa saka sešas darba dienas pēc sēdes. Pēc viņas rīcībā esošās informācijas, dome nolēmusi atteikt būvniecības ieceri – cūku audzēšanas kompleksu “Apriķi breeding” un “Apriķi Bacon” paplašināšanu.

“Tas nozīmē, ka uzņēmums pagaidām nevarēs radīt desmitiem jaunas darba vietas, būtiski palielināt valstij maksājamo nodokļu apmēru,” uzskata A. Bārdiņa.

Valsts budžetā no uzņēmuma gadā ienākuši aptuveni 100 tūkstoši latu, Lažas pagasta padomes kasē – aptuveni 600 lati, cūkkopībā strādājuši divi trīs vietējie iedzīvotāji.

Pašreiz uzņēmums izvērtējot visas iespējas, kā šajā lietā panākt likumīgu un taisnīgu lēmumu.

Dome savukārt turpinot saņemt iedzīvotāju sūdzības gan par mēslu izvešanas noteikumu pārkāpumiem, gan smaku.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

lūriķe

paši tādus aunus gadiem barojāt, galvenā teķeine Māra, ka skatos vēl barojas!

pirms 11 gadiem, 2009.10.19 15:55

Embambiels

Nūū,vispār jau M.Vētru ievēlēja cilvēki novada domē,tas ka aizgāja no deputātiem tas lai paliek uz viņas sirdsapziņas,jebkurā gadījumā viņa pārstāv IEDZĪVOTĀJU intereses,pēc uzņēmuma vadības teiktā sanāk ka bijušajā Lažas pagasta teritorijā dzīvo viena Māra.Man jautājums: ja jau tik labi apstākļi ,te es domāju apkārtējo iedzīvotāju komforta apstākļus,ja netraucē dienišķa smirdoņa un gandētā vide-ko paši nedzīvo uz vietas,bet piemēram Aizputē?

pirms 11 gadiem, 2009.10.16 21:01

antinovads

Ko lai saka,nafig mums jaunas darba vietas un ražošanu? Vot celt kūltūras šķūni kur dzert un ālēties ir vērtīgāk. Aunu bars tai novada domē.

pirms 11 gadiem, 2009.10.13 23:33

uzņēmējs

Nesaprotu ko tie iezemieši tur šūmējas, jāskatās taču globāli , jo manā īpašumā nekas nesmird un nerūc.

pirms 11 gadiem, 2009.10.12 16:44

smaagris

beidziet vienreiz spīdzināt tos uzņēmējus, lūdzu nākiet pie prāta god. Šila k-gs un cien. Vētras k-dze, ceļiet savus kultūras namus un priecājieties uz nebēdu, atļaujiet arī tautai dzīvot!

pirms 11 gadiem, 2009.10.12 12:17

aa

Kad vienreiz ""dižie"" žurnālisti savos rakstos pievienos pareizas bildes,šāda bilde vispār neatbilst ""Apriķi Bacon"turēšanas apstākļiem,ja nav, tad nelikt vispār un nemaldināt lasītājus.

pirms 11 gadiem, 2009.10.12 11:29

I

Nu gudrīši :) tagad darba vietas un nodoklīši aizies uz kaimiņu novadu!

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 21:23

Aizputes novadā