Cūku fermā "Apriķi Bacon" sadeg vairāki tūkstoši cūku; zaudējumi vairāku miljonu eiro apmērā 3

Naktī uz svētdienu, 18. oktobri, SIA “Nygaard International” nobarojamo cūku fermas “Apriķi Bacon” ugunsgrēkā nodarītie zaudējumi ir mērāmi vairāku miljonu eiro apmērā.

Ugunsgrēka rezultātā iznīcinātas būves, iekārtas un dzīvnieki ar kopējo vērtību vairāku miljonu eiro apmērā. Precīzs zaudējumu apmērs vēl tiek precizēts. Visi iznīcinātie uzņēmuma aktīvi bija apdrošināti, informē uzņēmuma prokūriste Jekaterina Kuzmina.

Ugunsgrēkā pilnībā nodega divas no trim kompleksā ietilpstošajām cūku kūtīm ar visām tajās esošajām vairākiem tūkstošiem nobarojamo cūku. Precīzs bojā gājušo cūku skaits tiek noteikts.

Ugunsgrēku ap pulksten 2:30 naktī konstatēja kompleksu apsargājošā apsardzes uzņēmuma darbinieki, reaģējot uz signalizācijas brīdinājumu. Nekavējoties tika izsaukti ugunsdzēsēji, kuriem izdevās glābt vienu kūti no kompleksā ietilpstošajām trijām kūtīm.

SIA “Nygaard International” šobrīd aktīvi sadarbojas ar visām kompetentajām valsts un pašvaldības institūcijām, lai novērstu ugunsgrēka sekas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un neradītu kaitējumu videi, kā arī uzņēmumu kreditējošo banku un apdrošināšanas sabiedrībām, kurās bija apdrošināti bojā gājušie aktīvi, lai pēc iespējas īsākā termiņā atjaunotu normālu uzņēmuma saimniecisko darbību un nodrošinātu darbu uzņēmumā strādājošajiem.

Uzņēmums izsaka pateicību sadarbības partneriem un kompetentajām institūcijām par aktīvu iesaisti un atbalstu uzņēmumam šajā grūtajā brīdī.

Jau ziņojām, ka VUGD sākumā vēstīja, ka sadegušas ir 800 cūkas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

sponger

Vairāki tūkstoši vai 800? Cik tad cūku tur bija?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.19 19:26

kukkuuu

800 vai vairaki tūkstoši cūku-kam taisnība

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 07:51

Nullei nav nozīmes

Mums tā pieņemts melot arī ziņu patiesumu tā arī neuzzināt. Piemirsa piebilst ka bojā vairāki miljoni cūku. Tāpat kā ar vīrusu sabiedrību māna. Cilvēki kas nav bijuši nodot analīzes uz covid atnāk dokumenti ka ir covid pozitīvi. Žurnālisti algu pelna ar sensācijām un lielākiem meliem.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.20 08:43

Aizputes novadā