Cīravnieki piedalās Nacionālās bibliotēkas karnevāla gājienā bērniem "Gribu iet uz bibliotēku!"

Ar krāšņiem tērpiem, atjautīgiem uzdevumiem, jautrām spēlēm un skaistu koncertu šī gada 8. septembrī, Starptautiskajā rakstpratības dienā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros norisinājās karnevāla gājiens bērniem "Gribu iet uz bibliotēku!", ko organizēja Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un nodibinājums "Rīga 2014". Karnevāla gājienā piedalījās ap 1500 bērnu no visas Latvijas, kuri devās no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz Gaismas pili!  Par to informē Cīravas bibliotēkas vadītāja Anita Tuleiko.

Šajā pasākumā bērni demonstrēja pašu veidotus krāšņus karnevāla tērpus par mīļākās grāmatas tēmu, vēroja cirka priekšnesumus, piedalījās Gaismas pils iepazīšanas spēlē, radošajās darbnīcās un citās izzinošās aktivitātēs. Savukārt karnevāla noslēgumā ar īpašu koncertu bērnu priecēja Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris.

Šajā lielajā pasākumā piedalījās arī 16 bērni no Cīravas kopā ar skolotāju Lāsmu Jūrmali un bibliotēkas darbiniecēm Sandru Gūtmani un Anitu Tuleiko. Mūsējiem karnevāls bija īpašs notikums ne tikai krāšņo tērpu dēļ, bet bijām arī to 72 laureātu vidū, kuru domraksti par Saulcerītes atmodināšanu tika iekļauti jaunajā grāmatā “ Atmodināt Saulcerīti!”. 

Gaismas pils 11. stāva zālē mūsu Regīna Kuciņa un Laurendo Lauris Gūtmanis kopā ar pārējiem konkursa uzvarētājiem parakstījās goda grāmatā un nofotografējās Karaliskajā krēslā. Lauris godam veica arī viņam uzticēto pienākumu - nolasīt no Rātsnama balkona fragmentu no savas pasakas kopā ar vēl 4 īpaši izraudzītajiem domraksta uzvarētājiem.

Noslēgumā visi dalībnieki balvās saņēma jauno grāmatu, kā arī sponsoru sarūpēto ceļamaizi. Paldies visiem, kuri mums palīdzēja, lai bērni varētu veiksmīgi piedalīties šajā lielajā karnevāla pasākumā – paldies vecākiem, vecvecākiem, šoferītim Harijam, pašvaldībai par atbalstu. Vislielākais PALDIES bibliotekārei Sandrai Gūtmanei, kura ziedoja neskaitāmas sava brīvā laika stundas, lai mūsu bērni  šajā pasākumā izskatītos skaisti un krāšņi.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā