Cīravnieka Gunta Daubara apstādināto mirkļu mozaīka Aizputes novadpētniecības muzejā

Guntis Daubars Aizputes novada iedzīvotājiem pazīstams kā topošo automehāniķu pedagogs Cīravas profesionālajā vidusskolā. Tikai pavisam nedaudzi zina par viņa aizraušanos ar fotografēšanu nu jau desmit gadu garumā. Pa šiem gadiem pastaigās gar Ziemupes jūrmalu un citviet dabā fotokameras apstādināto mirkļu ir sakrājies tik daudz, lai tos parādītu arī citiem, tāpēc no 12. jūnija Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē būs apskatāmas divdesmitsešas G. Daubara fotogrāfijas izstādē „Mirklis manas klātbūtnes”.

Fotografēšana Guntim nu pilnībā aizstājusi jaunības gadu hobiju-muzicēšanu, kad bērni viņam uzdāvinājuši pirmo digitālo fotokameru. Mazpamazām šī nodarbe Gunti paņēmusi savā varā , sniedzot ne tikai relaksāciju pēc saspringtām darba dienām skolā un radot iespēju biežāk būt dabā, bet caur fotokameras objektīvu attīstot viņā novērotāja spējas. Kā atzīst fotogrāfs, daudz viņš esot fotografējis mūžam mainīgo jūru, staigājot gar to gan rāmā, gan vējainā laikā: „Dabai un norisēm tajā es agrāk tā nepievērsu uzmanību kā tagad, kad izeju pastaigā ar fotokameru. Redze ir iespringusi uz visu , kas kustas vai nekustas. Tagad ikreiz saskatu tik daudz interesantu sīkumu, kuriem ikdienas steigā paskrienam garām.”

Daba piedāvā pašus pārsteidzošākos motīvus Gunta fotogrāfijām. Vajag tikai paspēt tos pamanīt un iemūžināt. Katrs veiksmīgi tvertais un apstādinātais saulriets vai mākoņu deja virs jūras, košs un sirrealistisks saullēkts agrā miglainā rītā vai rasas pilieniem pielietais zirnekļa tīmeklis rudenī, nebeidz pārsteigt un iepriecināt atkal un atkal. Katrs mirklis dabā ir tikai vienā eksemplārā, jo vējš un mākoņu lauztie saules stari dabas gleznas maina straujāk, kā mēs ar acīm to spējam saskatīt. Tieši tāpēc dabas fotogrāfam šķiet, ka skaistākie kadri neizbēgami vēl ir tikai priekšā.

Izstādes atklāšana 12. jūnijā plkst. 17.00 un tā būs apskatāma līdz 24. jūlijam.

Jolanta Berga Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja

Pievieno komentāru

Aizputes novadā