Cīravniecei Santai Matvijčukai darba iespēja dzimtajā pagastā pārtrumpo vēlmi atgriezties Anglijā 2

Cīravas kultūras nama vadītāja Santa Matvijčuka savā darbā pielieto savulaik nerealizētās ieceres, lai vietējiem iedzīvotājiem dzīvi padarītu saturīgāku un pievilcīgāku. Par galveno vērtību savā dzīves un darba vietā viņa uzskata darbīgus ļaudis, kuri iesaistās un novērtē paveikto, piedaloties Cīravas kā pievilcīgas vides veidošanā. Santa nonākusi pie secinājuma, ka nākamgad būs pienācis laiks darbā gūto pieredzi apliecināt ar izglītības dokumentu.

Santa ir dzimusi un augusi cīravniece. Pamatskolā mācījusies Dzērvē, pēc tam aizgājusi tālāk izglītoties uz Aizputes vidusskolu. Skolas laikā iesaistījusies sabiedriskajā dzīvē, rīkojusi un vadījusi pasākumus. Cīravas kultūras namu vada no 2011. gada. “Gadu biju Anglijā, strādāju salātu fabrikā, kur pakoju produkciju. Nopelnīt varēja, dzīvot arī varēja ļoti labi, taču ļoti gribēju atpakaļ uz Cīravu. Atgriezos. Pēc pāris mēnešiem sapratu, ka nespēju te izdzīvot – ir vajadzīga nauda, tādēļ biju domājusi braukt atpakaļ uz ārzemēm. Tobrīd mamma atrunāja braukt otrreiz prom. Un tad kaut kā pareizi zvaigznes sastājās, ka Cīravas kultūras namā bija vakance,” atklāj Santa un pieļauj: “Laikam nostrādāja tas, ka esmu vietējā, pazīstu cilvēkus un man bija neliela pieredze skolas laikā – saprata, ka varu uzstāties un protu šo darbu.”

“Bieži dzirdams viedoklis, ka laukos nekā nav. Bet mēs visi kopā ļoti cenšamies, lai dzīvotu līdzvērtīgi kā citur, lai būtu patīkami tiem, kas te dzīvo,” norāda Santa. Viņa ir viena no nedaudzajām gados jaunajām sievietēm, savām vienaudzēm, kas atgriezusies Cīravā.

Plašāk par Santu Matvijčuku lasiet "Kursas Laika" 13. decembra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Sievietei ar to pietiek

Vārdu sakot mute vienmēr darbosiee

pirms gada, 2018.12.14 18:12

Daina

Santa, izturību, drosmi un enerģiju šajā nepavisam vieglajā darbā. Tādām sievietēm, kā komentētāja vienmēr atradīsies kas žultains ko pateikt!

pirms gada, 2018.12.16 11:32

Aizputes novadā