Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cīravā zem sniega smaguma sabrūk kūts, bet visi lopi izdzīvo

Pagājušā gada pēdējā diena Ulmeru ģimenei Cīravas pagastā uzausa ar pamatīgu šoku. Pulksten sešos liellopu un jaunlopu kūtī vēl degusi gaisma, bet pēc pāris stundām, dodoties tos kopt, pavēries acīm neticams skats – tās vietā tikai dēļu un šīfera kaudze.

„Buļļiem astes vien bija laukā,” stāsta Gunta Ulmere.

„Man visi prasa, cik lopu ir beigti, bet tādu nav,” saka saimnieks Uģis Ulmers. Aptuveni 60 kūtī mītošie ragulopi bijuši piespiesti zemei, vairākiem nobrāztas muguras un skausti, taču bojā nav gājis neviens.

Tos glābušas ūdens caurules, uz kurām atdūries zem sniega svara lūstošais jumts. Uz tā slāņiem sakrājušos sniegu un ledu neizturējušas arī kolhoza laikā būvētās kūts koka sienas.

Lopu atbrīvošanas darbi turpinājušies līdz pulksten trijiem dienā, pa vienam tie vilkti ārā un izmitināti līdzās esošajā šķūnī. Tāpēc līdz pēdējam brīdim nav bijis skaidrs, vai tiešām visi ir izdzīvojuši.

U. Ulmers spriež, ka lopi zem sabrukušās kūts nogulējuši pusotru divas stundas. Daudzi bijuši nomocījušies, cenšoties pašu spēkiem izkļūt no gūsta, taču ātri atžirguši.

Sienam un citai barībai paredzētais šķūnis būšot viņu mītne līdz pavasarim. Taču arī šai ēkai jumts bīstami izlocījies, un vīri pa kvadrātmetram vien steidz to attīrīt. Tīrīts tiek arī slaucamo govju kūts jumts, kas radot bažas.  Sniega sega esot pāri ceļiem.

U. Ulmers teic, ka plāno notikušo darīt zināmu un lūgt palīdzību Zemkopības ministrijai. Katrā ziņā pavasarī tikšot slieta jauna kūts. Vai un kādus lauksaimnieku atbalsta programmu līdzekļus varētu piesaistīt, saimniekam vēl neesot laika pētīt. To viņš darīšot, kad būs paveikts pašlaik visaktuālākais – notīrīts sniegs no pārējo ēku jumtiem.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā