Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cīravā sveic simtgadnieci Annu Krievu

1. aprīlis ir joku diena, kad cenšamies kādu izjokot, mazliet apcelt, pasmieties par sevi un citiem. Cīravas pagasta „Desu” mājās 1. aprīlī vienmēr ir jautrība un prieks, jo šajā dienā savu dzimšanas dienu svin Anna Krieva. Šogad Annas kundzes jubileja ir īpaša, jo sagaidīts 100. pavasaris.

Ap pusdienas laiku mājā tiek klāts galds un gaidīti ciemiņi. Kad ierodamies mēs, pagasta pārvaldes darbinieki, pensionāru padomes pārstāvji un senioru sieviešu ansamblis, jubilāre, saposusies baltā blūzē un priekšautā, sēž svētku galda galā. Pagasta pārvaldes vadītājs Artis Čanders ar ziediem un jubilejas dāvanu, pagasta sociālā darbiniece Mairīte Alfuse ar kūku, bet ansamblis dzied „Daudz baltu dieniņu…”

Tā nu ir sanācis, ka simto pavasari Annas kundze sagaida dzīvodama kopā ar saviem kaimiņiem Imantu, Valiju un Birutu, mierā un saticībā, nesteidzīgi baudīdami savas dienas. Par godu jubilārei notiek neliels dziesmu koncerts, tiek teikti laba vēlējumi, stirpa veselība, možs gars un vēl daudz dieniņu kopā nodzīvot.

Annas kundze smej: „Nezin, ko tas Dieviņš ir sadomājis, ka tik ilgi liek šajā saulē man dzīvot. Laikam ar mani jokus dzen, jo joku dienā esmu dzimusi.” Možs gars un laba veselība kundzei tik tiešām ir apskaužama, slimnīcā tikai vienu reizi pabijusi divdesmit gadu vecumā, un, kā smejas, pēdējos 80 gadus dakteris pa nopietnam nav bijis vajadzīgs. Savā dzīvē Annas kundze vienmēr cieņā ir turējusi darba tikumu, gan strādājot savā jaunībā pie saimniekiem lauku darbos, gan bijusi atzīta un slavējama lopkopēja kolhoza gados.

Divas stundas aiziet nemanot, cienājoties ar gardajām jubilejas tortēm, smejot, stāstot interesantus atgadījumus un anekdotes, kopīgi padziedot jubilāres jaunības dienu dziesmas. Atvadoties pagasta pārvaldes vadītājs Artis Čanders novēl jubilārei būt tikpat mundrai arī turpmāk, lai varētu sagaidīt 105. dzimšanas dienu. Annas kundze, ne mirkli nesamulstot, atbild: „Varētu jau arī, tikai tas vecums sāk drusku traucēt…”

Interesentiem: Intervija ar Cīravas pagasta vecāko iedzīvotāju Annu Krievu viņas 99 gadu jubilejā lasāma Aizputes novada avīzē 2010.gada maija Nr.10

Pievieno komentāru

Aizputes novadā