Cīravā plāno atjaunot tautas namu 1

Lai arī pašvaldības budžetā šogad līdzekļu būs mazāk nekā iepriekš, cīravnieki cer, ka izdosies realizēt tautas nama rekonstrukcijas projektu.


Cīravas pagasta padome apstiprinājusi 2009. gada budžetu – šogad tas būs par 20 procentiem mazāks nekā pagājušogad. Iestādēm nebūs līdzekļu remontiem, celtniecības darbiem, inventāra iegādei, nauda pietiks darbības minimālai uzturēšanai, uzskata Cīravas pagasta padomes priekšsēdētājs Artis Čanders.

Pašvaldības iestāžu darbiniekiem nav piemaksu un prēmiju fondu, tāpēc vajadzējis samazināt atalgojumu par 12 līdz 15 procentiem atkarībā no algas lieluma. Lielākais cīravnieku “bonuss” bijusi koplīgumā iestrādātā norma par atvaļinājuma pabalsta piešķiršanu veselības uzlabošanai. No tā tagad vajadzējis atteikties, stāsta A. Čanders.

Papildus budžetā bijis jāatrod 11 tūkstoši latu pirmsskolas pedagogu algām, ko līdz šim nodrošināja valsts atbalsts.

Plānojot budžetu, saglabāta iespēja realizēt kultūras nama rekonstrukcijas projektu, kam jau piešķirts Eiropas finansējums. Tautas nama ēka ir bēdīgā stāvoklī, tās rekonstrukcija ļoti nepieciešama, atzīst A. Čanders. Ēkā 19. gadsimtā bijis krogs ar zirgu stadulu, vēlāk tas pārtapis par tautas namu. Nopietni remonti nav bijuši vairākus gadu desmitus, grīda jau sākusi ielūst.

Lauku atbalsta dienests akceptējis projektu “Tautas nama rekonstrukcija Cīravas pagasta Cīravas ciemā”. Apstiprinājums par Eiropas struktūrfondu līdzekļu piešķiršanu saņemts pagājušajā gadā. Maksimālā apgūstamā summa ir 140 tūkstoši latu, no tiem 35 tūkstoši ir pašvaldības līdzfinansējums. Ja projektu izdosies realizēt par mazāku summu, tad pagastā varēs sakārtot vēl kādu objektu, skaidro A. Čanders.  

SIA “Agroprojekts” izstrādājis tehnisko projektu, turpinās iepirkuma procedūra. 27. janvārī apkopoti atklātā konkursa pieteikumi – no 19 interesentiem, kuri saņēmuši nolikumu, iesniegumus iesūtījušas astoņas firmas. Februārī notiks pieteikumu izvērtēšana. Ja nebūs pārsūdzības, rekonstrukcijas darbi varētu sākties jau martā, prognozē A. Čanders.  
 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

...

Cīravas pagasta Cīravas ciemā-kas tas par dumju salikumu?

pirms 11 gadiem, 2009.01.30 19:22

Aizputes novadā