Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cīravā pirmizrādi piedzīvos Dejas Anatomija horeogrāfes Agneses Bordjukovas solo izrāde "Bērnības sapnis"

27. augustā pulksten 19 Cīravā, “Cita Abra” Kultūras dzirnavās, pirmizrādi piedzīvos apvienības “Dejas Anatomija” horeogrāfes Agneses Borjukovas solo izrāde “Bērnības sapnis”.

Izrādes pamatā ir izpēte par cilvēka personības veidošanos. Solo darba radošo komandu veido dramaturģe Rasa Niurkaite (Lietuva), mūziķis Edgars Rubenis, video mākslinieks Ivars Šmits, scenogrāfe Anda Skrējāne, gaismu mākslinieks Rainers Kornhubers, tehniskais atbalsts Kārlis Lapiņš un radošā producente Zane Estere Gruntmane.

Mums katram kaut kas no sevis ir apslēpts. Jau no pirmā brīža, kad sākam saskarties ar citiem – ar sabiedrību, mēs sākam ko atklāt par apkārtējiem, bet vispirms, protams, par sevi pašiem. Ar laiku katrs no mums saprot, ka ne visas viņa personības puses ir vēlamas, un, cenzdamies palikt sabiedrības daļa, tiecas tās sevī noliegt. Šīs puses tiek nomāktas un nobēdzinātas no acīm. Taču tās nepazūd.

Junga skolas piekritēji ieviesa ēnas jēdzienu jeb psihes daļu, kas glabā tās īpašības, ko cilvēks sevī izvēlas noliegt. Ēna sastāv ne tikai no tām sabiedrībai nepieņemamajām mūsu iedabas daļām, ko varētu saukt par negatīvām, bet, galvenais, ēna ietver sevī vitālo enerģiju, spontanitāti un brīvību, kuras mēs esam pazaudējuši savā augšanas procesā.

Kāpēc mēs tik viegli aizmirstam savus Bērnības sapņus un paši kļūstam tikai par sociālām funkcijām? Indivīdam mūsu sabiedrībā tiek pakāpeniski atņemtas morālās tiesības pašam lemt par to, kā nodzīvot savu dzīvi, tā vietā viņu pārvaldot, uzturot un apmācot kā sociālu vienību. Mūs interesē uztaustīt veidus, kā iepazīt savu ēnas pusi, lai no jauna atklātu brīvību dzīvot pašiem savu dzīvi.

video #Vimeo: https://vimeo.com/178868994

audio #Soundcloud: https://soundcloud.com/pigeonbridge/bernibas-sapnis- childhoods-dream-
edgars-rubenis

Izrādes: 31. augustā projektā “Jauna deja Jaunā vietā” Liepājā, koncertzālē “Lielais Dzintars” , rudenī izrādes būs skatāmas Rīgā, Arhitektūras un mediju centrā H2O 6.

Biļetes: www.bezrindas.lv (Cīravā un Rīgā), www.bilesuserviss.lv (Liepājā).

Pievieno komentāru

Aizputes novadā