Cīravā pabeigta radiolokācijas stacijas rekonstrukcija

SIA "Latvijas Energoceltnieks" jeb "Būvkompānija LEC" pēc Francijas kompānijas "THALES Air Systems A.S." pasūtījuma pabeigusi radiolokācijas stacijas rekonstrukciju Cīravā, informē "Latvijas Energoceltnieka" pārstāve Ilze Gabrāne.

Tā ir trešā un pēdējā radiolokācijas stacija, kura tika rekonstruēta "Gaisa satiksmes vadības novērošanas sistēmas modernizācija Latvijā" projekta laikā, uzlabojot Latvijas gaisa telpas vadību un drošību

Radiolokācijas staciju rekonstrukciju Rīgā, Ērgļos un Cīravā veica, īstenojot Latvijas gaisa satiksmes vadības novērošanas sistēmas modernizāciju. "Latvijas Energoceltnieks" darbus veica pēc Francijas kompānijas "Thales Air Systems A.S." pasūtījuma, kas savukārt 2007.gadā 25. janvārī noslēgusi līgumu ar VAS "Latvijas gaisa satiksme".

Radiolokācijas stacijas "Cīrava" rekonstrukcijas gaitā uzstādīta radara antena 20 metru augstumā un nomainītas objektam pieguļošās inženierkomunikācijas.

Inženierkomunikāciju modernizācija ietvēra darbu pie dubultās elektroapgādes sistēmas, apsardzes signalizācijas sistēmas un ugunsdzēšanas sistēmu uzstādīšanas.

Radiolokācijas stacijas izbūves laikā tika labiekārtota esošā radiolokācijas kompleksa teritorija 529 kvadrātmetru platībā.

Radiolokācijas stacija "Cīrava" ir pēdējais no trīs objektiem. Otrā radiolokācijas stacija, kas atrodas Ērgļos, tika rekonstruēta šāgada aprīlī. Pirmā, kas atrodas netālu no lidostas "Rīga", tika pabeigta 2008. gada maijā, piebilst I. Gabrāne.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā