Cīravā notiks "Dejas diena 2019"

Jau ceturto gadu Cīravā tiks atzīmēta Starptautiskā Dejas diena, savukārt, Latvijā to sagaidīs jau 13.gadu.  Šogad Dejas dienas svinības Cīravā notiks 27.aprīlī plkst. 14.00, piedāvājot dejas izrādi “FAUX PAS” (“Piezīme nevietā”), kas apvieno laikmetīgo deju un cirku.  Bet 15.30 bezmaksas dejas meistarklasi. Uz pasākumu īpaši tiek gaidīti bērni, jaunieši, kā arī viņu vecāki un vecvecāki. Norises vieta – Cīravas kultūras nams.

Meistarklasē Aleksejs Smolovs, viesizrādes dejotājs, iepazīstinās ar dažādiem dejas elementiem. Apmeklējums bez vecuma ierobežojumiem – gan maziem, gan lieliem būs iespēja aizrautīgi pavadīt laiku, vēstīts Cīravas pagasta mājaslapā.

Savukārt izrāde “FAUX PAS” piedāvās stāstu, kurā savijas trauslas metaforas par divu cilvēku attiecībām, kavējoties atmiņās par to, kas reiz ir bijis. Izrāde ir par mīlestību.  Izrādes stāsts tiek pavēstīts ar  Sīra rata starpniecību. Tas kļūst par jaunu līdzekli iztēles rosināšanai. Izrādes horeogrāfe ir jaunā talantīgā māksliniece Jana Jacuka, kas savā radošajā darbā īpašu uzmanību ir veltījusi cirka un dejas mijiedarbībai. Kopš Kultūras akadēmijas absolvēšanas sadarbojas ar valsts teātriem kā kustību māksliniece. Izrādē dejo Laura Gorodko un Aleksejs Smolovs. Izrāde norisināsies dzīvās mūzikas pavadībā, kuras autors ir  Miķelis Putniņš.

Visi Dejas dienas pasākumi ir bez maksas, tie paredzēti ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju un pavisam noteikti arī tiem, kuri to nekad nav darījuši, vēršot uzmanību uz deju gan mākslas formu, gan arī kā uz veselīga un harmoniska dzīvesveida izpausmi.

Pievieno komentāru

Aizputē