Cīravā jau trešo gadu notiks ''Dejas dienas'' svinības

Jau trešo gadu Cīravā tiek organizētas bezmaksas ''Dejas dienas'' svinības, kas norisināsies 29. aprīlī Cīravas Kultūras namā. Šogad pasākuma programma ir īpaši veltīta bērniem un ģimenēm.

No pulkten 12 līdz 13 bērni ar vecākiem ir aicināti uz dejas meistarklasi, kur būs iespēja iepazīties ar vienkāršiem un noderīgiem kustību vingrinājumiem, kā arī caur rotaļām varēs atklāt dažādus veidus, kā kopā jautri izkustēties. Dalība šajās nodarbībās ir bez vecuma ierobežojuma. Dalībniekiem vēlams ērts apģērbs.

Savukārt no pulksten 13.30 līdz 14.30 būs iespēja redzēt sirsnīgu un ar humoru bagātu izrādi ''Eksperiments ar apskāvienu'', kas šogad tika nominēta teātra balvai ''Spēlmaņu nakts'', kā gada sasniegums laikmetīgajā dejā. Izrāde ir plānota kā jautra rotaļa, kur izrādes dalībnieki kopā ar skatītājiem meklēs ceļu uz apskāvienu.

Pieskāriens ir nozīmīgs komponents ikvienu attiecību veidošanā. Apskāviens ir dabisks veids, kā paust rūpes un mīlestību, un tas spēj būt pat dziedinošs. Izrādes mērķis ir veicināt mazo skatītāju asociatīvo domāšanu, kā arī iepazīstināt bērnus ar laikmetīgo deju viņiem saprotamā valodā. Izrādei būs interaktīvs raksturs un tās laikā bērniem tiks dota iespēja iesaistīties un pārbaudīt, kāds apskāviens ir vislabākais un patīkamākais.

Radošās komandas sastāvā ir režisore Antra Austriņa - Seņkāne, kura uzvedusi tādas izrādes kā ''Heda Gablere'' un ''Vecmāmiņas'', kā arī horeogrāfi un izpildītāji: Alise Putniņa, kura dejojusi laikmetīgās dejas izrādēs "Rauts", "ANANDA" un "ĀRĀ"; Katrīna Albuže, kura darbojusies tādos projektos kā ''Dienas varonis'', ''Rīga.Urbānie mīti'', kā arī Modris Opelts, kurš sevi pierādījis izrādēs ''Makbets'', ''Kaštanka'', u.c.

''Dejas dienu'' svin visā pasaulē. To ieviesa ''UNESCO CID'' jeb Apvienoto Nāciju izglītības, zinātnes un kultūras organizācija un zem tās esošā Starptautiskā Dejas padome, lai vienu īpašu dienu gadā mēs visi pievērstu uzmanību dejai, padomātu par tās sūtību un pieredzētu tās sniegto prieku.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā