Cīravā apskatāma vēl nebijusi izstāde

18. septembrī Cīravas pagasta pārvaldes zālē atklāja neparastu izstādi "Atrasto briežu un aļņu ragu izstāde", kurā apskatāma Cīravas apkārtnē atrastā dižāko meža iemītnieku nomestā galvas rota. Zāle burtiski ir pārpildīta ar vairāk kā pusotra simta dažāda vecuma, lieluma un izskata eksponātiem.

Izstādi atklāja Cīravas pagasta pārvaldes vadītājs Artis Čanders, kurš, kā medību kolektīva "Avots" vadītājs, ir šī pasākuma galvenais iniciators. Izstādes atklāšanā kā viesis piedalījās žurnāla "Medības. Makšķerēšana. Daba" galvenais redaktors un dabas fotogrāfs Didzis Pakalns. Kaislīgais dabas mīļotājs  dalījās savos ceļojumu iespaidos un prezentēja fotogrāfijas, kuras tapušas, novērojot   floru un faunu dažādās pasaules valstīs, informē Cīravas bibliotekāre Anita Tuleiko.

Bez vietējo medību kolektīvu pārstāvjiem izstādi apskatīja arī viesmednieki no Dānijas. Viņi bija patīkami pārsteigti par eksponātu daudzumu un to dažādību, kas nepārprotami liecina par mūsu mežos esošo staltbriežu un aļņu bagātīgo populāciju. Pēc LVM pārstāvja Ginta Kaktiņa teiktā, šāda veida izstāde kalpo kā izcils uzskates materiāls medniekiem pirms staltbriežu medību sezonas sākuma.

Cīravā izstāde apskatāma līdz 18. oktobrim.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā