Cīravā aicina uz Saulgriežu rituālu

21. jūnijā pulksten 21 ik viens ir aicināts pulcēties  Cīravas pils parkā uz salas, lai kopā vienotos Saulgriežu rituālā, stiprinot tradīcijas, dzīvesziņu un kopā uzņemot dabas enerģētisko spēku.

''Saulgriežu rituāls'' atšķirībā no lielajiem ''Saulgriežu sagaidīšanas svētkiem'' ir uz tuvību vērsts notikums, kas darba dienas vakarā dod iespēju mūzikas, dabas un uguns pavadībā kopīgi aizvadīt gada garāko dienu, lai sveiktu un godinātu izmaiņas dabā un sevī.

Arī šogad ''Saulgriežu rituālu'' veido talantīgi, sirds-atvērti un enerģētiski spēcīgi mākslinieki. Piedalās brīvās balss improvizācijas vokāliste Dana Indāne, kas kopā ar Arvi Kantiševu ar balsi atveido dažādus mūzikas instrumentus un dabas skaņas, apvienojot tās ar tuviešu rīkles dziedāšanu un ievijot latviešu tautas dainu dziedājumus. Latviešu tradicionālās tautas mūzikas un elektronikas sintēze – koklētāja Laima Jansone un DJ Monsta, kuru koncerta kompozicionāli muzikālais stāsts ir saruna ar Zemi - mūsu zemi Latviju, par tās dabas skaņām un tautas mūziku. Leilali (Leila Alijeva), kas Azerbadžānas Nacionālajā konservatorijā apguvusi mugam dziedāšanu. Leilas uzvedumu spilgtu padara unikālā balss un tas, kas vijas tai cauri - viņas pašas azerbadžānu asins balss. Leilas izpildījumā skan gan Ziemeļnieku skarbums, vienkāršība un klusais liriskums, gan Austrumu ilgas, samtainums un spēks. Grupa ''Zāle'', kuras mūzikai raksturīgs daudzslāņains skanējums, kam pamatā ir atmiņā paliekoša melodija, ausij tīkama vokāla harmonija, kas apaudzēta ar neierastu mūzikas instrumentu apvienojumu. Saulgriežu rituālu pusnaktī noslēdz Uguns rituāls, kuru vada Ernests Medenis - uguns aizdegšana, uguns svētīšana un godināšana, uguns barošana (ziedošana). Rituāls notiek dūdu, kokles, vargana, bungu pavadījumā ar dziesmām un rotaļām. Uguns rituāls vasaras saulgriežos ir visas Jāņu dienas kulminējošais mirklis – kā ļaužu sapulcinātājs ap sevi, kā attīrītājs un šķīstītājs, kā radīšanas un iznīcināšanas spēks, saules aizvietotājs un gaismas devējs visīsākajā naktī.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā