Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cer izveidot saieta namu

Sastādot šā gada Aizputes pagasta budžetu, sociālā joma izvēlēta kā prioritāte. Par projekta līdzekļiem ir iecere izveidot saieta namu.

“Viss samazināts līdz minimumam, tas ir izdzīvošanas budžets,” atzīst Aizputes pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Šilis. 2009. gadā plānotie ieņēmumi ir 277 tūkstoši latu, tas ir par 43 tūkstošiem mazāk nekā pērn. Vislielāko satraukumu pašvaldībā rada samazinātā ienākumu nodokļa daļa, jo no valsts puses nav garantiju par līdzekļu ieskaitīšanu.

Aizputes pagastā ir aptuveni tūkstoš iedzīvotāju. Plānojot budžetu, lielāks akcents likts uz sociālo jautājumu risināšanu, tāpēc tam atvēlēti divdesmit tūkstoši latu. “Sociālo jomu neaiztikām. Visās citās sfērās gan ir samazinājums,” secina A. Šilis.

Janvārī pašvaldības budžets pildās pēc prognozes, arī ar kredītsaistībām problēmu pagaidām neesot. “Redzēsim, kā būs februārī un martā. Ja samazināsies ienākuma nodoklis, varētu rasties problēmas,” bažas neslēpj pašvaldības vadītājs. Viņu satrauc arī plānotie valsts budžeta grozījumi martā.

Aizputes pagastā cer, ka izdosies realizēt projektu par saieta nama sakārtošanu. Pēc kolhozu ēras likteņa varā pamesto ēku pašvaldība plāno sakārtot, izmantojot Eiropas un valsts institūciju sniegto finansiālo atbalstu. Pašvaldībai gan būs jāiegulda līdzfinansējums, tomēr pagastā saieta nams ir vajadzīgs, pārliecināts A. Šilis. “Kultūras centra mums nav, ir tikai skola. Ļoti jāizvērtē un jāskatās, kā veidosies situācija, bet gribētos to darbu izdarīt.”

Pievieno komentāru

Aizputes novadā