Būs apskatāma izstāde "Padomju Aizpute" 1

Aizputes novada Tūrisma informācijas un mūžizglītības centrā būs skatāma TIC organizētā izstāde “Padomju Aizpute”, kas veltīta pilsētai un stāsta par tās neseno pagātni, kas lielākoties balstīta uz foto mākslinieka Visvalža Actiņa fotomateriāliem.

Iespējams, daudzi nemaz nezina, kur pilsētā ir bijis Ļeņina piemineklis, kāds izskatījies centrālais laukums un kādi autobusi ir braukuši kādreiz pa Aizputes ielām.

Izstādes ietvaros, lūgums vietējiem iedzīvotājiem, kas dzīvojuši vai dzīvo vēsturiskās mājās, padalīties ar padomju laika fotogrāfijām no ģimenes albumiem, kurās redzami vēsturiski mirkļi, svētku svinēšana, padomju laika interjers. Bildes tūrisma informācijas centrā pēc ieskenēšanas tiks atdotas īpašniekiem atpakaļ.

Izstāde “Padomju Aizpute” apskatāma no 7.08.2015. - 5.09.2015.

8. augustā, pilsētas svētku ietvaros, TIC telpās plkst. 11.00, 12.00, 13.00 un 14.00 norisināsies kinožurnāla par Aizputi “Padomju Latvija” seansi.

Kinožurnāla demonstrēšanas laikā, daudzi aizputnieki varēs atpazīt sevi vai savus priekšniekus, kolēģus, vecākus. Aicināti visi pilsētas iedzīvotāji, kas šajā laikā (ap 1987.gadu) ir strādājuši Aizputes rūpnīcās un dzīvojuši Aizputē - tas būs interesants atskats uz neseno pagātni.

Nesen Tūrisma informācijas centrs no Latvijas kinofotofono fonda arhīva ieguva filmas kopiju no sērijas “Padomju Latvija”, kas kādreiz bija labi pazīstami kinožurnāli, bez kuriem nevarēja iztikt neviens kinoseanss. 1987. gadā viens no “Padomju Latvijas” kinožurnāliem veidots tieši par Aizputi, kur redzama pati pilsēta, kāda tā izskatījās 1987.gadā ar vecajām ēkām un jaunajiem rūpnīcu rajoniem. Tiek rādīta jauno rūpnīcu darbība: kā darbojas atslēgu rūpnīca, sausā vājpiena rūpnīca, pārvietojamā mehanizētā kolonna un citi dažādi objekti.


Aizputes Tūrisma informācijas un
mūžizglītības centrs, Atmodas iela 16, Aizpute

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Andris

Nenāktu par sliktu izveidot kinožurnālu "ZZS vadītā Aizpute 2015". Būtu vēsturei noderīgi.

pirms 5 gadiem, 2015.08.05 09:37

Aizputes novadā