Brīvprātīgo darbā apvienojas spānietes un latvietes

Aizputē ieradušās 40 meitenes no Vidusjūras pilsētas Valensijas. Šovasar spānietēm un latviešiem ir iespēja iepazīt citam citu kopīgā darbā un atpūtā.  

Šomēnes Aizputē notiek vasaras nometnes, kuru laikā jaunietes no Latvijas un Spānijas iesaistās brīvprātīgajā darbā. Viņas vada nodarbības skolēniem, palīdz veciem un slimiem cilvēkiem pansionātā, kā arī piedalās jaunuzceltās Romas katoļu baznīcas sakopšanas darbos.  

Projekta vadītāja Rakele Moreno, kura jau piecus gadus dzīvo Rīgā un šajā laikā labi iemācījusies runāt latviski, pastāsta, ka nometnē piedalās 17 un 18 gadus vecas jaunietes, kuras Spānijā beigušas vidusskolu un gatavojas studēt universitātē. Līdzīgas vasaras nometnes Aizputē jau notikušas iepriekš, taču katru gadu dalībnieces ir citas, tāpēc meitenēm no Valensijas šī ir pirmā iepazīšanās ar Latviju.

Lai arī Spānijā labklājības līmenis ir augstāks, arī kultūras atšķirības ir lielas, taču spānietēm Latvijā patīk, atzīst Rakele. Viņa domā, ka tā ir laba pieredze, redzēt, kādas ir dzīvesveida atšķirības dažādās valstīs.

Piemēram, spānietes ar zināmu neticību uzņem ziņu, ka Latvijā ziemā temperatūra nokrīt mīnusos. Tas, ko Latvijā pašlaik sauc par karstumu, spānietēm liekas gluži pieņemama temperatūra. Meitenēm jāpierod, ka Latvijā ir dažādas kristīgās konfesijas, daudzi cilvēki ir arī bez kristīgās pārliecības, stāsta Rakele. Arī ēdienkartē dienvidniecēm gribas vairāk dārzeņu un augļu.

Fotogaleriju skatīt šeit.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā