Bāriņtiesu darbinieku atbilstība jāizvērtē arī Aizputē un Kalvenē 6

Izvērtēt bāriņtiesu darbinieku atbilstību amatiem lūgts Ropažu, Ikšķiles, Vecpiebalgas, Ogres un Aizputes novadu domēm, atklāja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gluščenko.

Kā ziņots, labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) šorīt LNT raidījumā "900 sekundes" paziņoja, ka pēc VBTAI pārbaudēm piecām pašvaldībām uzdots pārskatīt bāriņtiesu darbinieku atbilstību, tomēr konkrētās bāriņtiesas nenosauca.

VBTAI pārstāve pastāstīja, ka pie Ropažu novada domes par Ropažu novada bāriņtiesu VBTAI šogad vērsusies jau divreiz. Pie Ogres novada domes inspekcija vērsusies par Ogres novada pagastu bāriņtiesu, bet pie Aizputes novada domes VBTAI vērusies par divām tās bāriņtiesām - Aizputes bāriņtiesu un Kalvenes bāriņtiesu.

Gluščenko stāstīja, ka iemesli, kāpēc VBTAI vērsusies pie novadu domēm, ir dažādi. "Ir bāriņtiesas, kur kādas konkrētas lietas kontekstā ir lūgts izvērtēt, un ir bāriņtiesas, kurām pēc atkārtotām VBTAI kompleksajām pārbaudēm nav novēroti uzlabojumi," sacīja Gluščenko.

Viņa minēja, ka pēc atkārtotām pārbaudēm uzlabojumi nav konstatēti Vecpiebalgas novada bāriņtiesā. Šīs bāriņtiesas darbinieku darbu lūgts izvērtēt arī iepriekš, tomēr tad "atnākusi" atbilde, ka iestādes vadītāja var turpināt darbu.

Gluščenko arī skaidroja, ka vēršanās pie pašvaldības ir VBTAI vienīgais instruments, kā izvērtēt bāriņtiesu darbinieku atbilstību.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

pareizi

Sēž tur visādas dāmītes un kaut ko "bāriņo", ka nu māk un prot.

pirms 5 gadiem, 2015.08.18 21:09

kaa taa var

Nu jau redzētas pa ielu ejot-tad jau nesēž vien-ir sakustējušās"

pirms 5 gadiem, 2015.08.19 11:47

sniedziņš

bāriņtiesu darbiniekiem jāiet patruļā...:))

pirms 5 gadiem, 2015.08.25 13:59

ok

Labi vēl ka sēž, Kalvenē brīžiem jāmeklē kurā kabinetā ielīdusi, ja vispār atnāk uz pieņemšanas laiku

pirms 5 gadiem, 2015.08.25 13:11

kruti

Kalvenes barintiesai jau neko nevar teikt pa tadam gim.kur ir alkoholu problemas ka berni netiri iet uz skolu un vel ari smird,ne socialai darbiniecei ne barintiesai,sen bij laiks Kalveni sapurinat,varbut tagad saks vairak pieverst sadam gim.lielaku uzmanibu,ja ne tad lai mekle stingraku un ar izglitibu saja joma.sociala darbiniece ar neredz lidz cikiem strada bezdarbnieki 2st.un iet maja un centrs ir tik netirs ka neviens nevar cauri izbraukt.

pirms 5 gadiem, 2015.09.03 10:39

Aizputes novadā