Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Banka novērtē attīstības iespējas reģionā

AS “Hansabanka” novērtējusi attīstības iespējas reģionā un Aizputē atvērusi norēķinu grupu. Bankas atvēršana sekmēs attīstību, pauž topošā Aizputes novada pagastu vadība.

“Banka ir tautsaimniecības barometrs,” vērtē Dunalkas pašvaldības vadītājs Andrejs Radzevičs. Tāpat kā barometrs prognozē labu vai sliktu laiku, tā arī pēc bankas paplašināšanās Aizputes virzienā var prognozēt, ka pilsēta kļūs par novada centru ne tikai kartē, bet arī dzīvē. “Novadam banka ir vajadzīga,” vērtē Lažas pagasta vadītāja Māra Vētra.

“Aizputē “Hansabankas” norēķinu grupas atvēršana ir ļoti aktuāla, jo tuvējā filiāle atrodas Liepājā – piecdesmit kilometru attālumā,” norāda Aizputes norēķinu grupas vadītāja Diāna Reķēna.

“Iedzīvotājiem būs lielāka izvēle. Kādreiz Aizputē darbojās trīs vai četras bankas. Tagad būs divas,” pastāsta Aizputes pašvaldības vadītājs Juris Grasmanis. “SEB Unibanka” līdz trešdienai bija vienīgā, kas joprojām aizputniekiem sniedza savus pakalpojumus pilsētā.

Jābūt pašvaldības atbalstam
Pietiekami liels iedzīvotāju skaits, kā arī pašvaldības ieinteresētība un atbalsts ir priekšnoteikumi, lai banka nolemtu atvērt filiāli reģionā, atzīst “Hansabankas” Filiāļu tīkla vadības daļas vadītājs Māris Graudiņš. Aizputes pašvaldība palīdzējusi sameklēt telpas un pati ir “Hansabankas” kliente, tāpat kā vairums apkārtējo pašvaldību.

Telpas Atmodas ielā 26 banka nomā no “Liepājas patērētāju biedrības”. Projekta saskaņošana un īstenošana ilgusi gadu. Aizputes norēķinu grupā banka cer piesaistīt aptuveni divdesmit tūkstošu klientu.

Rēķinus maksā internetā
Aptuveni 98 procenti klientu darījumus veic elektroniski, izmantojot internetbanku. “Cilvēks nenāk ar naudu uz banku, bet pārskaita to no konta. Tas ir gan lētāk, gan ērtāk. Vecumam šajā gadījumā nav robežu. Senioriem parādām divas, trīs, četras reizes, un cilvēki iemaņas apgūst,” uz tendencēm norāda M. Graudiņš.

Līdz ar “Hansabankas” norēķinu grupas atvēršanu Aizputē, pilsētā būs vēl viena vieta, kur iedzīvotāji varēs no bankomāta izņemt naudu.

Dažādu banku bankomāti Liepājas rajonā izvietoti arī Priekules, Durbes novada, Pāvilostas, Grobiņas, un Rucavas pašvaldībās.
No “Hansabankas” bankomātiem naudu bez komisijas maksas var izņemt arī “DnB/Nord”, Latvijas Krājbankas un “SEB Unibankas” klienti.

Minibankas Liepājas rajonā ir izveidojusi Latvijas Krājbanka. Kopš pērnā gada tās darbojas Rucavā un Pāvilostā.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā