Balvu stādu audzēšanas konkursā skolēniem saņem arī aizputnieki 2

Rudenī - ražas laikā, kad varam novērtēt sava darba augļus un sagatavoties nākamajai dārzu sezonai, Latvijas Stādu audzētāju biedrība aicina skolēnu stādu audzēšanas konkursa „Dārznīca” centīgākos un radošākos dalībniekus uz noslēguma pasākumu piektdien, šī gada 18. septembrī plkst 12.00 LU Botāniskajā dārzā. Pasākums pulcēs 50 skolēnus un viņu skolotājus no dažādām Latvijas skolām.
   
Skolēnu iecienītais ikgadējais konkurss „Dārznīca” notiek kopš 2012. gada un šogad tajā iesaistījās vairāk nekā 2000 jauno dārznieku. Šī gada uzdevums bija izaudzēt trīs augus – ciedru priedi, piparmētru un pīlādzi, aprakstot to augšanas gaitu „Auga dienasgrāmatā”, kā arī papildu audzēšanai meklēt visa veida informāciju par šiem augiem. Kopumā izvērtēšanai tika iesūtīti 203 komandu darbi un 219 individuālie darbi, no kuriem labāko darbu autori saņems galveno balvu - ielūgumu uz noslēguma pasākumu LU Botāniskajā dārzā.

„Priecājamies, ka stādu audzēšanā iesaistās arvien jauni dalībnieki un esam gandarīti, ka daudzi bērni konkursā piedalās jau vairākus gadus pēc kārtas. Nereti skolēniem nākas saskarties ar izaicinājumiem, jo dabā ne vienmēr viss norisinās pēc cilvēka prāta. Tādēļ, jo īpašs prieks, ka bērnu apņēmība nemazinājās un tapuši brīnišķīgi, ar lielu uzmanību un rūpību paveikti konkursa darbi. Lai konkursa uzdevumi būtu saistoši visām vecuma grupām, šogad 4.-6. klašu audzēkņiem tika piedāvāti sarežģītāki uzdevumi, ar ko skolēni tika galā ļoti veiksmīgi,” par projektu stāsta Stādu audzētāju biedrības priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš.

Noslēguma pasākuma laikā klātesošie LU Botāniskā dārza gidu vadībā varēs iesaistīties ar augiem saistītās aktivitātēs – iepazīt dažādus augļus, izpētīt dīķmalu un tās iemītniekus, paviesoties Palmu mājā, izzinošas spēles laikā uzzināt, kā cilvēks ar savu dzīvesveidu ietekmē dabu, kā arī dalīties savos iespaidos un pieredzē par stādu audzēšanu ar citiem konkursa dalībniekiem.

Pasākuma noslēgumā notiks katras vecuma grupas labāko individuālo un komandu darbu apbalvošana. Žūrijas komisija izvērtēja visus 422 konkursa darbus un izvēlējās šādus uzvarētājus:

•    Labākie individuālo darbu autori 1.-3. klašu grupā: Daniels Mošerenoks (Rēznas pamatskola), Liāna Meļko (Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs), Baiba Juškeviča (Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs).
•    Labākie komandu darbu autori 1.-3. klašu grupā: „Puķu pūķīši” (Vecumnieku vidusskola), „Zaļā komanda” (BJVIC „Rīgas Dabaszinību skola”), „Jautrie dārznieki” (Vecumnieku vidusskola).
•    Labākie individuālo darbu autori 4.-6. klašu grupā: Aija Muravska (Rēznas pamatskola), Annija Rimša (Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs), Elmārs Malahovskis (Krāslavas pamatskola).
•    Labākie komandu darbu autori 4.-6. klašu grupā: „Mētras” (Rēznas pamatskola), „Pļaviņas.LG” (Pļaviņu novada ģimnāzija), „Asniņi” (Aizputes vidusskola).

Sakām „Lielu paldies!” visiem bērniem un skolotājiem, kas iesaistījās stādu audzēšanas konkursā „Dārznīca”. Uz tikšanos nākamgad, lai padarītu mūsu pasauli košāku un skaistāku!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

fane

Sveicieni Aizputes vidusskolas čaklajiem skolēniem,

pirms 5 gadiem, 2015.09.18 09:06

DNS

Patiess prieks uzzināt, ka Aizputē skolotāji velta savu laiku, lai bērniem parādītu Latvijas skaistos augus un dabu ! Ceru, ka vismaz šie bērni nepiesārņos apkārtni ar semuškām un alus bundžām .

pirms 5 gadiem, 2015.09.18 12:02

Aizputes novadā