Autobusu pieturvietā zīme ar nepareizu nosaukumu stāv jau vairākus gadus, amatpersonas to sauc par sīkumu 4

Valsts autoceļa Kuldīga–Aizpute–Līči malā jau vairākus gadus ir autobusu pieturvietas ceļa zīme ar nepareizu nosaukumu – "Ķibju" vietā ir "Ķirbji", laikrakstam "Kursas Laiks" apliecina Aizputes pagasta pārvaldes vadītājs Andris Petrovics. Atbildīgās amatpersonas to uzskata par sīkumu.

Pašvaldībai tur neesot teikšanas, ceļš ir valsts pārziņā.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) Kurzemes reģiona Liepājas nodaļas vadītāja Baiba Kampmane nenoliedz – tādi “brīnumi” gadoties ik pa laikam. Ķēde, kamēr teksts aiziet līdz zīmes izgatavotājiem Jelgavā, esot  gara. Par to, kāpēc zīme ar nepareizo uzrakstu tomēr pieņemta un uzstādīta, esot jājautā VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) darbiniekiem.

LAU Liepājas ceļu rajona direktors Armands Sanders gan apšauba, ka ražotājs būtu kļūdījies – pasūtītājs, kas šajā gadījumā esot LVC, nav izteicis pretenzijas. Precīzāku skaidrojumu varētu sniegt pēc tam, kad direktors būs pārliecinājies, vai nav bijis tā dēvētā “defektu akta”. Viņš solījis sameklēt informāciju šonedēļ.

Pēc abu amatpersonu domām, viena nepareiza burta dēļ zīmi nav vērts mainīt – tā būšot nelietderīga līdzekļu izšķērdēšana. Atšķiras vien summa, ko nosauc A. Sanders un B. Kampmane.

“Kāpēc mums vajadzētu tērēt 70 latu tādas niecīgas kļūdas dēļ? Ir daudz lielākas bīstamības uz ceļiem, kas būtu jānovērš. Tai pieturvietai tāpēc, man liekas, garām neviens nav pabraucis,” pauž B. Kampmane.

“Ķibji” nebūtu vienīgā zīme, kas jāmaina – kļūdas un bojājumi esot arī citur, apgalvo A. Sanders. Viņš atklāj, ka viena ceļa zīme vidēji izmaksā 30 latus, ekonomiski saspringtajā situācijā līdzekļus būtu lietderīgāk tērēt citur nozarē. “Šobrīd ir daudz svarīgākas lietas par vienu burtu. Varbūt kādam tas kremt, bet būs jāpārdzīvo.”

Kā iespējamu risinājumu A. Sanders min nepareizā burta aizkrāsošanu. Viņš atgādina – ceļa zīmju maiņa notiek ar LVC rīkojumu. “Ja Valsts ceļi liks zīmi nomainīt – nomainīsim, ja būs jāaizkrāso – aizkrāsosim.”

Pievieno komentāru

Komentāri 4

krāsa

Aizkrāsot?!? Ķirurgs pēc operācijas aizmirsīs vēderā šķēres, bet, kad pacients sāks sūdzēties, ka kaut kas ne tā ar operāciju, par kuru viņš ne mazo summiņu noskaitījis, dakteris uzliks plāksteri. Aizkrāsot - tas būtu apmēram tas pats.
Lai liek jaunu zīmi un vainīgais, kurš tādu stulbumu pieļāvis, maksā no savas kabatas!!!

pirms 9 gadiem, 2011.01.24 21:47

???

Vai tad paši iedzīvotāji jau sen nevarēja aizkrāsot??? Šūmējas par neko!!!

pirms 9 gadiem, 2011.01.24 17:57

Vita

"Tai pieturvietai tāpēc, man liekas, garām neviens nav pabraucis"
Un ja nu tomēr IR PABRAUCIS? Bet ja vēl pabrauks? Un ja tie būs atrā palīdzība vai ugunsdzēsēji? Viena no galvenajām vietvārdu funkcijām ir - sniegt informāciju, kas palīdzētu orientēties. Šeit tiek pasniegta dezinfotmācija.
Vēl tas ir cieņas trūkums pret valodu, pret vietas vārdu un arī pret tiem, kas Ķibjos dzīvo.
Vai aptaujātās amatpersonas izturētos tikpat atturīgi, ja kādā publiskā uzrakstā viņu pašu vārdā vai uzvārdā būtu "kļūda tikai vienā burtā" un atbildīgie vilcinātos to izlabot, jo raugi, jauns uzraksts taču maksā naudu...

Kādēļ gan to kļūmīgo burtu nevarētu aizkrāsot?

pirms 9 gadiem, 2011.01.24 15:15

priukula pēc gudriniekiem maksāt tikai mazus avansiņus,bet no algas savest lietas kārtībā,tad gan neteiks sīkums,bet bļaus ,ka laupītāji noplēsa ādu :))

pirms 9 gadiem, 2011.01.24 15:04

Aizputes novadā