Atslēgas vārds – radošums

Pagājušajā ceturtdienā Lažas speciālās internātskolas telpās švīkstēja zīmuļi, klaudzēja āmuri un citi darbarīki, bet pagalmā uz ugunskura vārījās zupa. Uz radošo darbu skati par tēmu ''Putni'' bija pulcējušies skolēni no visām Aizputes novada skolām un arī no kaimiņiem – kopā no deviņām mācību iestādēm. Viņi rādīja savas prasmes vizuālajā mākslā un mājturībā. Pasākumu piekto reizi organizēja šo priekšmetu pedagogu metodiskā apvienība.

Zīmē ar dzēšgumiju

Tēmai vizuāli pieskaņojušies ir pedagogi – metodiskās apvienības vadītājai Agritai Faustai mugurā blūzīte ar papagaiļiem, bet citām skolotājām un pat Lažas skolas direktoram Linardam Tiļugam tie uzsēdušies uz cepures vai pleca.

Skolas zālē skolēni veido telpiskus vides objektus, kuru parametriem jābūt ne mazākiem par vienu metru. Sagataves tiem tapušas jau mājās. Lažas skolēni veido gaili no siena un stieplēm, detaļu izgatavošanai izmantojot dermatīnu, audumu un citus materiālus. Apriķnieki veido žagatu, bet Dunalkas skolēni izdomājuši, ka putnus var pagatavot no koka un vienreizējās lietošanas plastmasas traukiem. Viņu objektā top pieci resni putni.

Zīmētājiem šogad uzdevums strādāt neparastākā tehnikā – attēls uz lapas, kas ietonēta ar zīmuli, tiek veidots ar dzēšgumiju. Kāda dalībniece skici uzzīmējusi jau iepriekš, nofotografējusi un tagad to atdarina, vērojot mobilajā telefonā.
Vienu gadu bijis pat uzdevums krāsošanai izmantot dabas materiālus, piemēram, aronijas.

Plašāk lasiet 19. oktobra ''Kursas Laikā''!

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā