"Ātro" brigāde nostrieg sniegā, otra brigāde konstatē pacienta nāvi 6

Svētdienas vakarā "ātrie" nostriga Kazdangas pagastā pa ceļam uz Cildiem. Otra brigāde, kas pārņēma izsaukumu, ieradusies konstatēja pacienta nāvi. Tomēr nevar apgalvot, ka cilvēks būtu glābts, ja nelaime notiktu vasaras laikā.

“Tas bija klasisks izsaukuma iemesls – cilvēkam palika slikti,” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta Kurzemes reģionālā centra dežūrārste Antra Mālniece. Izsaukums saņemts 5. decembrī pulksten 19.14, pēc minūtes Aizputes brigāde jau bijusi ceļā. Pulksten 19.33 Kazdangas pagastā, uz Cildu ceļa, septiņus kilometrus no pacienta mājām  “ātrie” iestiguši. 19.34 izsaukums nodots otrai Aizputes brigādei. Tā pie pacienta devusies pa otru ceļu un izsaukuma vietā bijusi 19.52, tātad 38 minūtes pēc sākotnējā izsaukuma jeb 18 pēc pāradresētā. Taču pacientam, 57 gadus vecam vīrietim, bijis akūts infarkts un mediķi konstatējuši, ka iestājusies nāve. A. Mālniece piebilst, ka šajā gadījumā ir grūti spriest "kā būtu, ja būtu", jo palīdzības saņemšanai būtu jāmēro ceļš uz Liepāju, kas "ir tāls ceļš".

"Traktoristam bija dots uzdevums tīrīt to ceļu pirmdienas rītā četros. Pirmkārt tīra tos, kur autobuss brauc ar skolas bērniem un šis ir viens no tiem ceļiem. Pēc tam jau tos ceļus, kur zemnieku saimniecības pienu nodod, tad lielākas apdzīvotas vietas. Viensētas ir pašas pēdējās. Šorīt arī zvanīja, ka rīt gružu vešanas diena, lai palīdz," stāsta Kazdangas pagasta pārvaldnieks Juris Moisejs. Vakarā, kad notikusi nelaime, J. Moiseju sazvanījusi kaimiņiene - lai iztīrot ceļu un apbedīšanas pakalpojumu sniedzēji tiekot mājā. "Kamēr saganījām rokā traktoristu - viņam taču svētdiena, nav jādežūrē. Tāpat arī nav siltas garāžas - kamēr uzsildīja traktoru. Apbedītāji paši bija tikuši galā," teic pārvaldnieks. Pagastam esot mazliet vairāk nekā 60 kilometri koplietošanas ceļu, tīrīšanai izmanto traktoru "T-350" ar slīpo lāpstu.

“Iespējams, uzreiz vajadzēja pa to otro ceļu braukt. Līdz kilometram jau arī mēs brienam, vairāk gan ne – arī pacientam nebūs nekāda labuma no pārsalušas brigādes. Ļoti būtiski ir zināt, kādi ir ceļi. Ja prasām, vai var iebraukt, cilvēki paliek neiecietīgi, bet mēs jau tikai gribam zināt, ar ko rēķināties, no kuras puses plānot braukt, kā labāk,” skaidro A. Mālniece.

NMP dienesta pārstāve Laura Bundule atzīst, ka aizvadītajās dienās bijuši vairāki iestigšanas gadījumi, kad bijusi nepieciešama glābēju palīdzība. Madonas rajona Ošupes pagastā svētdien infarkts bijis 88 gadus vecam vīrietim. Mediķi redzējuši, ka ceļš faktiski ir neizbraucams un laikus aicinājuši glābējus palīgos. Viņi pagaidījuši arī, kamēr mediķi stabilizē pacientu un palīdzējuši arī droši nokļūt slimnīcā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

UAZ

Nemaz jau tas sniegs tik traks vēl nav bijis. Tikai ātro autiņi nepiemēroti laukiem. Laukos jau vajag kādu, kas var izbraukt, ja sniegs dziļāks par 30cm. Nevar jau nepārtraukti tīrīt katru sniegu. Ja snigs katru dienu, tik un tā tam naudas nepietiks.

pirms 9 gadiem, 2010.12.07 17:09

wes

Vajaga tikai likvidēt visas slimnīcas un pacientus vest uz Rīgu, tad viss būs okei! Genocīts pret lauku iedzīvotājiem, lūk, kas tas ir. Kaut gan slimnīcas jau vairs nebūs vajadzīgas, jo visi nomirs tāpat, nesagaidot palīdzību no tuvākās slimnīcas 200 km attālumā.

pirms 9 gadiem, 2010.12.06 19:08

Aizputes novadā