Atklās aizputnieka Vara Santa jubilejas personālizstādi 1

Piektdien, 23. maijā, pulksten 16 Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē tiks atklāta fotomākslinieka un aizputnieka Vara Santa darbu izstāde "Ceļojums pagātnē", informē muzeja vadītāja Jolanta Berga.

Šāds nosaukums personālizstādei, fotogrāfam apaļu dzīves gadskārtu sagaidot, nav izvēlēts nejauši. Ar izstādē skatāmajām 19 autora fotogrāfijām un tajās redzamo vietu dokumentālajām liecībām, kas radītas 20. gadsimta sākumā,fotomākslinieks vēlas uzsvērt savu piederību vietai un tās senajai vēsturei, kurā ir piedzimis, audzis un iesakņojies uz palikšanu- Aizputei.

Aizputes novadpētniecības muzeja projekta "Virtuāla pastaiga pa Aizputi vakar un šodien" laikā, V. Sants veica Aizputes pilsētvides dokumentēšanu, cenšoties pilsētas šodienā ieraudzīt un iemūžināt tās vēstures un pagātnes nospiedumus. Tas vienlaicīgi bija ne tikai fotogrāfa, bet arī novadpētnieka darbs, kas Vari tik ļoti aizrāva, izkristalizējot atziņu par to, ka fotografējot, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas, jāsaglabā pietāte pret aizvadītā gadsimta 20.-to gadu fotoamatnieku veikumu.

Šī atklāsme ģenerēja ideju par mūsdienu fotogrāfijas pietuvināšanu vēsturiskajai fotogrāfijai. "Pārzinot un izmantojot šodienas iespējas, fotogrāfam jāprot savas bildes ne tikai uzlabot, bet laba mērķa labā arī padarīt tās līdzīgas vecajām. Man sevi jāpaceļ līdz manu pagājušā gadsimta aroda brāļu līmenim, lai tās , līdzās esot, savā starpā harmonizētu," teic V. Sants.

Viņš cer, ka darbi izstādes apmeklētājiem būs patīkama iespēja ar mūsdienīgu skatījumu paviesoties Aizputes pilsētvides ainavā 100 gadus senā pagātnē un šodien.

Izstāde būs apskatāma līdz 28. jūlijam.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Piesaulīte

Paldies Varim , viņa ģimenei un citiem palīgiem, kuri sarūpējuši tiešām interesantu un izzinošu izstādi par veco Aizputi. Un paldies arī par garšīgo cienastu !

pirms 6 gadiem, 2014.05.23 22:25

Aizputes novadā