Arī jaunieši no Lejaskurzemes novadiem studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Jauna mācību gada sākums ir arī brīdis, kad prieks un cerības tik daudzu cilvēku acīs liecina, ka Vītolu fondam ir pamatots iemesls lepoties ar 1906 stipendiātiem, kas 13 gadu laikā jau ieguvuši augstāko izglītību. Šogad ar 189 ziedotāju stipendijām studē 670 stipendiāti. Stipendijās plānots izmaksāt 1 045 000  eiro. Vītolu fonds administrē 23 uzņēmumu, 15 fondu, 15 organizāciju un 139 privātpersonu stipendijas. Godinot ziedotājus, Vītolu fonds stipendijas sauc ziedotāju vārdā.

Daļa no stipendijām ir īpaša, jo tās dibinātas no bijušo stipendiātu  ziedojumiem - viņi beiguši studijas, tikko sākuši darba gaitas, daži vēl mācās rezidentūrā vai maģistratūrā. Ar savu vēlmi palīdzēt tiem, kuriem tas šobrīd nepieciešams, jaunieši apliecina, ka no saviem ziedotājiem mācījušies, ka tikai daloties cilvēks kļūst bagātāks. Šogad ar Draugu stipendijām studēs 15 jaunieši.

No Liepājas pilsētas un Grobiņas, Aizputes, Priekules, Pāvilostas, Rucavas un Vaiņodes  novadiem šajā mācību gadā ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām studēs 59 jaunieši, to vidū ir 24 jaunie stipendiāti, kas septembrī uzsāk studijas.

No Liepājas pilsētas – Edijs Matīss (Latviešu fonda-Kārļa Irbīša piemiņas stipendija), Rihards Miķelsons (Valdas Neimanes piemiņas stipendija), Linda Roze (Skaidrītes Otty Udrow piemiņas nodaļas), Karlīna Liepiņa (Viļa un Carolinas Vītolu stipendija), Emīls Dārziņš („SEB Wealth Management” stipendija), Reinis Ruperts (Annas Māras Hrgetič stipendija), Marika Maslovska un Kristaps Kalniņš (Aleksandra un Austras Circeņu piemiņas stipendija), Kintija Čukure (Draugu stipendija), Eduards Ķeris (Alfrēda un Sarmītes S.Gravu ģimenes stipendija), Elīna Prokopenko un Edgars Pankratovs (Andra Kļaviņa stipendija), Nadīna Alksnīte (SEB klientu stipendija).

No Aizputes novada
– Jānis Muižnieks (Andreja Alfrēda un Silvijas Zeltkalnu stipendija), Modris Gūtmanis (SIA „Apsīte”),  Kristīne Ernestsone (Zvejnieku ģimenes stipendija) un Eva Jansone (Māras Saulītes piemiņas fonda stipendija).

No Grobiņas novada – Anželika Treimane (Aleksandra un Austras Circeņu piemiņas stipendija), Elvita Līvmane (Draugu stipendija) un Daiga Agita Simsone (SEB klientu stipendija).

No Pāvilostas novada -  Anna Dunkere un Maiga Uzare (Alfrēda un Sarmītes S.Gravu ģimenes stipendija), Ivo Jaunzems (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija).

No Vaiņodes novada – Annija Nārvila (Zobārstes Birutas Vanagas piemiņas stipendija).

Kopš Vītolu fonda dibināšanas 13 gadu laikā no Liepājas pilsētas un Grobiņas, Aizputes, Nīcas, Priekules, Pāvilostas, Rucavas un Vaiņodes novadiem  ar stipendijas atbalstu studējuši 233 jaunieši.

Pirmais stipendiāts, kurš atgriezās fondā kā ziedotājs – Mečislavs Maculēvičs,  teica: „Fonda dibinātāju un atbalstītāju piemērs ir arī maza daļiņa no manas sirdsapziņas, kas uz daudz ko un arī uz paša rīcību aicina lūkoties citādāk nekā pirms tam. Lūkojoties nākotnē, es tiešām neredzu finišu- es nespēju saskatīt finišu manai cieņai un pateicībai cilvēkiem, kas visu ir padarījuši iespējamu.''

Patiesībā tas ir tik vienkārši - tikai vajag mīlēt. Savu zemi. Cilvēkus. Savējos. Tos, kurus Liktenis licis sastapt un kuru acīs satopoties arvien mirdzēs prieks un pateicība.. Par palīdzību. Par uzticēšanos. Bet visvairāk par mīlestību, kura pasaulei ļauj griezties pareizajā virzienā.

Vītolu fonds dibināts 2002.gadā ar mērķi stipendiju veidā atbalstīt centīgus, spējīgus, bet maznodrošinātus jauniešus izglītības iegūšanā.

Pieteikšanās 2016./2017.mācību gada stipendijām sāksies 2016.gada 15.janvārī un ilgs līdz 1.03.2016.

Vītolu fonds administrē vairākas stipendijas, kas ir paredzētas tieši Liepājas  rajona studentiem – Alfrēda un Sarmītes S.Gravu ģimenes, Aleksandra un Austras Circeņu piemiņas, Emmas A.Kampes piemiņas un Miķeļa un Ievas Gravu piemiņas  stipendiju.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā