Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar rokdarbiem piepilda pilnu zāli

Līdz 4. jūnijam Cīravas pagasta padomes zālē apskatāma Kazdangas kultūras nama rokdarbu un zīda apgleznošanas pulciņa dalībnieču izstāde “Sākums”.

Izstādē vērojama liela darbu daudzveidība – apskatāmas 35 apgleznotas zīda šalles, filcētas rotaslietas, apsveikuma kartītes ar gleznojumiem uz zīda, apgleznoti stikla trauki, adījumi un tamborējumi, stāsta viena no rokdarbnieču skolotājām cīravniece Skaidrīte Šukuleja. Viņas vadībā kursu dalībnieces mācījušās zīda un stikla apgleznošanu.

Vēl ar kazdandzniecēm strādājusi Ieva Peta, kura ierādījusi adījumu un tamborējumu darināšanu. Savukārt Lāse Juska mācījusi veidot filcējumus, šīs nodarbības turpinās arī maijā.

Izstādē apskatāmās lietas varēs arī nopirkt. 4. jūnijā pulksten 16 izstādes veidotājas Cīravā aicinās skatītājus uz tikšanos klātienē, pastāsta S. Šukuleja.

Apgūt rokdarbus dažādās tehnikās bijusi pagasta iedzīvotāju ideja, stāsta Kazdangas pieaugušo izglītības koordinatore Biruta Konrāde. Pašvaldība nodrošinājusi algas lektoriem, bet pašas dalībnieces gādājušas materiālus.

Zīda un stikla apgleznošanu kopš janvāra apguvuši 16, bet adīšanu, tamborēšanu un filcēšanu – 12 kursu dalībnieki. Kursos kopā ar mammām mācījušies arī divi sākumskolas skolnieki – Kārlis un Pēteris, no Aizputes uz Kazdangu mācīties braukušas četras dalībnieces, stāsta B. Konrāde.

Lieldienu laikā rokdarbnieču izstāde bijusi aplūkojama pašu mājās – Kazdangā, tagad to var novērtēt kaimiņu pagastā Cīravā. Ir doma, ka kursus varētu turpināt arī rudenī. Jāatrod tikai finansējuma avots, dalībnieku atsaucība un interese jau ir, rezumē B. Konrāde.
 
 

Pievieno komentāru

Aizputes novadā