Akcijā “Iestādi ideju!” apvienosies Latvijas mūzikas un mākslas skolas

Vienotības akcijas laikā ceturtdien, 30.aprīlī, Liepājas rajona mūzikas un mākslas skolas pieteiks sevi ar daudzveidīgu programmu – koncertiem, izstādēm, radošajām darbnīcām un citām aktivitātēm.

Atgādinās par sevi   

“Gribam, lai par mums neaizmirst,” smaida Aizputes mūzikas skolas direktore Arta Kangīzere. Skolās valda uztraukums par to, kas notiks pēc novadu reformas – vai pašvaldībām pietiks līdzekļu bērnu izglītošanai mūzikas un mākslas jomās.

Lai pievērstu uzmanību profesionālo mūzikas un mākslas skolu vietai un nozīmei sabiedrībā, kā arī to audzēkņu un pedagogu radošajam potenciālam, ceturtdien Latvijas mākslas un mūzikas skolās notiks vienotības akcija “Iestādi ideju!”, informē Kultūras un radošās industrijas izglītības centra speciāliste Dzintra Rimšāne.

Visi akcijas dalībnieki pulksten 16 dažādos Latvijas reģionos kopīgi atskaņos latviešu tautas dziesmu “Bēdu manu, lielu bēdu”, simboliski apliecinot kultūrizglītības skolu vienotību.  

Veidos pieminekli

Liepājas mākslas vidusskolas pagalmā audzēkņi ceturtdien veidos pieminekli “Liku bēdu zem akmeņa!”

Aizputes mākslas skolā būs apskatāma audzēkņu darbu izstāde. Aizputes mūzikas skolā pulksten 16 sāksies kora klases un ģitārspēles klases audzēkņu koncerts.

Pāvilostas mākslas skola aicina uz koncertu un absolventu darbu izstādi. Pievakarē ap pulksten 20.30 tiks veidota uguns skulptūra. Pulksten 15.45 sāksies muzikāls gājiens no Pāvilostas mūzikas skolas līdz kultūras namam.

Koncerts kultūras namā sāksies ar kopīgi dziedātu tautasdziesmu, pēc tam uzstāsies kolektīvās muzicēšanas ansambļi un 2008./2009. mācību gada konkursu dalībnieki. Īpašajā dienā ieskandinās jauno 96 basu akordeonu “Weltmeister”. Koncertā saziedotos līdzekļus nodos televīzijas akcijai “Palīdzēsim talantam – dots devējam atdodas!”

Nīcas mūzikas skolā koncertā kopīgi muzicēs audzēkņi, skolotāji un  vecāki, uzstāsies arī audzēkņi no Rucavas mācību punkta. Sadarbojoties  ar Nīcas vidusskolas mākslas pulciņu skolotājiem, tiks veidota   audzēkņu darbu izstāde. Koncerts un izstāde  notiks Nīcas kultūras nama  Baltajā zālē.

Grib izaudzēt dālderus

Priekulē akcija “Iestādi ideju!” sāksies ar skolas pūtēju orķestra maršu pie dīķa pilsētas centrā. Pēc tam lielie un mazie priekulnieki kopīgi “iestādīs” idejisko naudas koku, lai augtu dālderi.

Pēc kopīgi dziedātās dziesmas “Bēdu manu, lielu bēdu” akcijas dalībnieki dziesmotā un krāsainā gājienā dosies cauri pilsētai uz mūzikas un mākslas skolu pēc radošām idejām. Skolā notiks atvērto durvju diena, koncerts, izstāde un radošas nodarbības.

Kalētu mūzikas un mākslas skolā pulksten 15.30 sāksies pedagogu koncerts. Pēc kopīgās tautas dziesmas dziedāšanas, pulksten 16.15 Kalētu pagasta padomes konferenču zālē notiks audzēkņu darbu izstādes atklāšana. Pulksten 17 vecāki kopā ar bērniem aicināti uz radošajām nodarbībām.

Vaiņodē pulksten 16 kultūras namā sāksies atvērto durvju dienas koncerts. Pēc tam visi aicināti tuvāk apskatīt un iepazīt Vaiņodes mūzikas skolu.
 

Pievieno komentāru

Aizputes novadā