Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizsāk projektu "Palīdzot sev, palīdzu citiem - kvalitatīvu dzīvi pensionāriem!”

Ar vietējo senioru lielu atsaucību Cīravā uzsācies Šveices Konfederācijas un Sabiedrības Integrācijas Fonda (LSIF) projekts „Palīdzot sev, palīdzu citiem - kvalitatīvu dzīvi pensionāriem!”.

Projektu izstrādājusi Kazdangas pašvaldība (vad. Biruta Konrāde), tā mērķis pensionāru un pirmspensijas vecuma iedzīvotāju izglītošana, sociālās situācijas uzlabošana, jaunu zināšanu un prasmju apguve.

Pirmdien, 14.03. Cīravas pagasta pārvaldes zālē notika pirmā tikšana ar Šveices biedrības pārstāvi Rekelu Moreno un projekta nodarbību pasniedzēju Baibu Viguli. Cīravnieki bija izrādījuši lielu interesi, jo piedāvātās projekta aktualitātes ir noderīgas un pilnīgi par brīvu. Pēc īsas iepazīšanās sākās pirmā nodarbība- dažādu ķermeņa vingrojumu kompleksu apguve, kura lieti noder katram savas veselības uzlabošanai.

Nākošajā dienā kopā ar pasniedzēju Baibu tika runāts par iespējām uzlabot savu atmiņu, apgūtas dažādas praktiskas iemaņas šajā jomā, bet pēc tējas pauzes dalībnieces ķērās pie rokdarbiem un gatavoja no projektā piedāvātajiem materiāliem interesantus atstarotājus. Projektu cīravnieki brālīgi ir sadalījuši ar Kazdangas pagasta aktīvajiem senioriem.

Nodarbības norit pēc izstrādāta plāna no marta līdz jūlijam. Cīravas pašvaldībās zālē tās notiek pirmdienās un otrdienās no plkst. 14.00 ( pašreiz vingrošana, atmiņas treniņš un rokdarbi). Projektam var pieslēgties jebkurā laikā, tādēļ gaidīti tiek vēl jauni dalībnieki. Tuvākas ziņas pie Mairītes Alfuses (mob.26450584) vai pagasta bibliotēkā (tel. 63449976).

Interesentu zināšanai- nodarbību plāns:
Fizkultūras un komandu sporta nodarbības (marts - maijs)
Izglītojošas nodarbības par uzturu (maijs)
Atmiņas un orientēšanās nodarbības (marts - aprīlis)
Seminārs „Es un mana veselība” ( pansionātā „Rokaiži” maijā)
Literārais klubs (jūnijs, jūlijs)
Kulinārijas nodarbības (jūnijs, jūlijs)
Rokdarbu darināšana (marts - aprīlis)
Preses klubs (jūnijs, jūlijs)
Internets „Pasaule, Latvija manā pagastā” (Kazdangā - aprīlis- maijs)

Projekta noslēgumā paredzēta abu pagastu projekta dalībnieku kopēja tikšanās.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā