Aizputnieki veidos "Brīvības dārzu" Rīgā 1

17. maijā no pulksten 12 līdz 15, Vidzemes tirgū (Rīgā, Brīvības ielā 90 pie Gaļas paviljona) Starpnozaru mākslas grupa "Serde", īstenojot Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu, veidos pilsētas dārzkopībai veltītu ekspozīciju "Brīvības dārzs", informē "Serdes" saimniece Signe Pucena.

Pasākumā būs arī tradīciju burtnīcas "Mazdārziņi" atvēršana. Tāpat tiks sniegti praktiski padomi pilsētas dārza celtniecībā un dārza stādīšana, kā arī būs sarunas par pieredzi pilsētas dārzkopībā.

Klātesošos priecēs arī dūdinieku muzicēšana un jautras izdarības kopā ar Ābramu un Joski no interaktīvā teātra.

Projekta ideja aizsākusies 2009. gadā ar pasākumu ciklu vairāku gadu gadu garumā. Sākot ar vācēju kultūras dokumentēšanu Viduskurzemē, turpinot ar augu un ēdamlietu audzēšanas moduļu izveidi dažādos brīvos un neizmantotos pagalmos Rīgā.

Pievēršoties pilsētas dārzkopībai, "Serde" veikusi pētījumu par Rīgas mazdārziņiem un pilsētas dārzkopības nozīmi mūsdienās. Iegūtās atziņas un secinājumi publicēti tradīciju burtnīcā "Mazdārziņi", avīzē "Palodze. Balkons. Mazdārziņš", kā arī ņemti vērā "Brīvības dārza" veidošanā.

"Brīvības dārzam" Vidzemes tirgū paredzēta sava autonoma apūdeņošanas sistēma un dažādi pilsētvidei atbilstoši tehniskie risinājumi. Vertikālajās dobēs un plauktos visas vasaras garumā augs dažādi dārzeņi un garšaugi. Iecerēts, ka dārza raža tiks novākta 6.septembrī – mūsdienu kultūras foruma "Baltā Nakts" laikā.

"Brīvības dārza" ideja ir aktualizēt dārzkopību pilsētas vidē un kultūras galvaspilsētas gadā padarīt Rīgas vizuālo tēlu krāšņāku, ekoloģiskāku un noskaņām bagātāku, aicinot ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi piemājas dārza vajadzībām pielāgot palodzi, balkonu, terasi vai jumtu un izaudzēt tur savu sīpolloku, tomātu, zemeni vai puķuzirni.

Organizē: Starpnozaru mākslas grupa "Serde"

Atbalsta: Nodibinājums "Rīga 2014", Valsts kultūrkapitāla fonds

Sadarbības partneri: RPAS "Rīgas Centrāltirgus", Vidzemes tirgus, Nacionālais botāniskais dārzs, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

roze

A mēs, aizputnieki, sasēsim kāpostus uz domes palodzēm, ar gurķu vītnēm apjozīsim šekumercenu, ielu bedrēs iedēstīsim atraitnītes un par to nekādu projektu naudu netērēsim...

pirms 7 gadiem, 2014.05.14 10:03

Aizputes novadā