Aizputniecei Aigai Spāģei otrā vieta valsts mēroga konkursā

Aizputes vidusskolas 9. klases skolniece Aiga Spāģe ieguvusi 2. vietu valsts mēroga vizuālās mākslas olimpiādē.

“Man bija vairāk nekā četrdesmit konkurentu,” stāsta Aiga. Lai gūtu tik labu rezultātu, esot jābūt lielam talantam vai arī papildus zināšanām.

Pagājušajā gadā viņa pabeigusi Aizputes mākslas skolas Keramikas nodaļu. Tur iegūtā krāsu izjūta, kompozīcijas prasmes noderējušas, olimpiādē gleznojot industriālo ainavu.

Dalībnieki aizvesti uz bijušajā aviācijas rūpnīcā iekārtoto izstāžu zāli un saņēmuši uzdevumu attēlot pa logiem redzamo. Vēl bijis jāpiezīmē klāt traktors un cilvēki, jāattēlo kustība. Aiga spriež, ka rezultātu izšķīrusi viņas pielietotā gleznošanas tehnika – krāsas klājusi ar speciālu špakteļlāpstiņu. Par to, kā veidojama industriālā ainava, meitenei izstāstījuši mākslas skolas skolotāji.

Vidusskolā viņu olimpiādei sagatavojusi skolotāja Agrita Fausta. “Aiga ļoti daudz strādā un ir mērķtiecīga. Ņem pretī to, ko viņai dod, taču ir izveidojusi savu stilu,” raksturo skolotāja.

Balvā Aiga saņēmusi grāmatu ar komentāriem par Dena Brauna “Da Vinči kodu”. “Šo grāmatu esmu lasījusi, tāpēc jo interesantāk būs palasīt viedokļus,” viņa priecājas.

Meitene palikšot mācīties Aizputes vidusskolā un ar mākslu savu dzīvi saistīt negrasās. “Man tas vairāk ir hobijs.” Prasmes viņai noderēšot, piemēram, iekārtojot māju. Pērn Aigas tēvs remontējis gaiteni un pieļāvis nelielu kļūdu. “Bet es to mācēju pārvērst par efektu,” viņa lepojas.

Pievieno komentāru

Aizputes novadā