Aizputes vidusskolniece saņem Vītolu fonda stipendiju 7

Svinīgā pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Aizputes vidusskolas skolniecei Santai Zemturei tika pasniegta ''Rigvir'' holdinga un Vītolu fonda stipendija.

Stipendijas saņēma 12. klases skolēni no visas Latvijas, kuri savu nākotni saista ar eksaktajām zinātnēm – medicīnu, farmāciju, ķīmiju vai bioloģiju. Šie 14 skolēni visu mācību gadu saņems stipendiju kopsummā 675 eiro apmērā.

''Šis skaisti noorganizētais pasākums nebija parasts pasākums, tas bija pasākums ar dvēseli. Sākot ar J. Auziņa stāstiem par savu omīti Ainu Mucenieci, kas lika aizdomāties par dzīvi, un beidzot ar skaistu Mika Dukura priekšnesumu. Un pats svarīgākais - gan šie stāsti, gan mūzika tika pasniegta no sirds, par to arī liels paldies,'' stāsta Santa.

Stipendijas saņēma Lauma Tumašova (Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija), Ernests Mednis (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija), Vita Servidova (Balvu Valsts ģimnāzija, iestājās Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā), Marta Madara Pekša (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija), Liene Gasiņa (Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija), Anna Kricka (V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija), Kristīne Migunova (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija), Agnis Saulītis (Druvas vidusskola), Santa Junkere (Auces vidusskola), Sintija Skerkšāne (Krāslavas Valsts ģimnāzija), Edvards Zarembo (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija), Santa Zemture (Aizputes vidusskola), Eva Beļska (Skrundas vidusskola) un Keitija Kindzule (Dricānu vidusskola).

''Varu būt gandarīts, ka sadarbībā ar Vītolu fondu turpinām atbalstīt centīgākos Latvijas skolēnus, pasniedzot viņiem stipendijas un palīdzot pēdējā vidusskolas gadā labāk sagatavoties studijām. Lai pretendētu uz stipendijām, skolēniem bija nepieciešams izpildīt ļoti augstas prasības, tāpēc man ir prieks, ka šādu skolēnu ir tik daudz. Latvijas nākotne balstās uz talantīgiem skolēniem un mums ir nepieciešams viņus atbalstīt,'' uzsver ''Rigvir'' holdinga valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš.

Lai pieteiktos ''Rigvir'' holdinga stipendiju konkursam, skolēniem vajadzēja iesniegt savu CV, norādot informāciju par dalību un rezultātiem olimpiādēs, konkursos un sabiedrisko darbību, motivācijas vēstuli, pamatojot vēlmi iegūt stipendiju, nākotnes profesijas izvēli un aprakstot ģimenes materiālo un sociālo stāvokli, 11. klases liecības kopiju, kā arī ķīmijas vai bioloģijas skolotāja rekomendāciju. Pieteikumus stipendiju konkursam izvērtēja Vītolu Fonda pārstāvji.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Es...

Pieskarties
Ar siltu elpu
Salstošam ziedam,
Sasildīt to un redzēt
Kā tas atveras priekā,
Pieskarties ar pirkstu galiem
Maigi ,saudzīgi
Kā vijoles stīgai,
Cilvēku dvēselei,
Un sadzirdēt
To mīlestības balsi,
Kādā dvēsele runā.
Pieskarties
Ar sirds mīlestību
Visai pasaulei,
Skanēt un priecāties
Ar viņu kopā...
Patiess prieks un lepnums par ikvienu zinātkāro Latvijas jaunieti, bet sevišķi, protams, par mūsu skolas Santu! Ticu, ka mēs viss Aizputes vidusskolas kolektīvs priecājamies kopā un vēlam veiksmi arī turpmāk!

pirms 3 gadiem, 2017.09.14 18:12

Arī es

Kāpēc tik bezpersoniski ES....., vai par labiem vārdiem arī jāslēpjas? Protams , prieks par Santu !!!!

pirms 3 gadiem, 2017.09.14 20:59

Prieks

Prieks par Santu, lai veicas īstenot savu sapni, kā arī par citiem lieliskajiem Aizputes vidusskolas skolēniem!

pirms 3 gadiem, 2017.09.15 09:31

Skolēns

Jā, arī man gribas novēlēt Santai veiksmi un Aizputes vidusskolas skolotājiem turpināt būt ar iejūtību, sapratni un sirsnību - tad visiem kopā mums izdosies piedzīvot daudzus labus notikumus mūsu Latvijā!

pirms 3 gadiem, 2017.09.15 18:44

Santa...

Mazais cinītis turpina gāzt vezumus! Prieks, ka Aizputes vidusskolā mācās tik motivēta, enerģiska skolniece! Lai izdodas īstenot turpmākos mērķus!

pirms 3 gadiem, 2017.09.15 19:31

Sky

Katram cilvēkam ir savs ceļš un laiks ,
Lai virsotnes izsapņotu ,
Ieraudzītu un aizsniegtu !
Lai veicas katram no mums - lieliem un maziem !

pirms 3 gadiem, 2017.09.17 13:57

kāds skolotājs

Urrā Santai, Iritai un Vikai. Tā turpināt!

pirms 3 gadiem, 2017.09.17 17:01

Aizputes novadā