Aizputes skolēni viesojas Krievijā 3

"Vai arī Aizputē ir metro?" arī uz šādu jautājumu, mācību gada nogalē viesojoties Sanktpēterburgā, bija jāatbild Aizputes vidusskolas skolēniem. Pilsētā, kurā dzīvo pieci miljoni cilvēku, tas neliekas nekas īpašs, taču aizputniekiem tas šķitis kā joks, atzīst jaunieši, kuri pirmo reizi mūžā viesojušies Krievijā.

Ceļojums uz Sanktpēterburgu Aizputes vidusskolas skolēniem ļāvis uzzināt daudz jauna, mācījis iejusties svešā vidē, praksē varējuši trenēt svešvalodu zināšanas. "Pirms brauciena savas krievu valodas zināšanas vērtēju augstāk," paškritiska ir 8. klases absolvente Ieva Ozola. Valda Valkovska, kura nule pabeigusi 11. klasi, secina, ka saprast teikto varējusi, taču ar saziņu gājis grūtāk. Krievu skolēniem līdzīgi bijis ar izteikšanos angļu valodā. Savukārt Arnis Freimanis nekautrējas atzīt, ka krievu valodu diez ko labi nezina. "Bet kaut ko jau pateikt varēju," viņš smaida.

Uz Sanktpēterburgu devušās arī bioloģijas skolotāja Vika Vasiļevska un krievu valodas skolotāja Irina Bogdane. Arī V. Vasiļevskai tā bijusi pirmā viesošanās Krievijā. Viņa uzskata, ka Latvijā Krievija ir nedaudz piemirsta valsts, daudzi ceļotāji pēdējā laikā dod priekšroku rietumzemēm. "Bet mēs rietumu vietā aizbraucām uz austrumiem."

Iespēja doties ceļojumā uz kaimiņvalsts tā dēvēto "ziemeļu galvaspilsētu" radusies visai negaidīti, pastāsta bioloģijas skolotāja V. Vasiļevska. Viņa Dānijā iepazinusies ar kolēģi no Krievijas. Nodibināti kontakti, un drīz tapis sadraudzības projekts "Aizpute–Sanktpēterburga". Tāpēc pavasarī aizputnieki devušies uz Sanktpēterburgas vidusskolu Nr. 509, savukārt septembrī latvieši plāno uzņemt viesus savās mājās.

Jauniešiem brauciens ļoti paticis. Tas devis iespēju ielūkoties citu cilvēku ikdienā un tradīcijās. Latviešu skolēni secina, ka pret ciemiņiem visur izturas laipni un atsaucīgi – vienalga, vai tā ir Norvēģija, Anglija vai Krievija. Skolotājas saka īpašu paldies uzņēmējiem, kuri palīdzējuši jauniešiem nokļūt Krievijā – SIA "Eglat" valdes priekšsēdētājam Ejvindam Gildenkernem, Dacei Antanavičai, SIA "Pindstrup Latvia" valdes priekšsēdētājam Ivanam Cuprunam un Vinetai Rebokai.

Vairāk "Kursas Laika" 3. augusta numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Aizputes novadā